Premiership: Lovrenov Liverpool nanio težak poraz Bilićevom West Hamu

Završeno je i 37. kolo engleskog Premiershipa, Liverpool je uvjerljivo slavio protiv West Hama, a Tottenham se pobjedom nad Manchester Unitedom oprostio od White Hart Lanea.

Dovršeno je i pretposljednje 37. kolo engleskog Premiershipa, a danas su se igrala tri susreta.

Nama je najzanimljiviji bio onaj drugi u kojem je West Ham našeg trenera Slavena Bilića ugostio LiverpoolDejanom Lovrenom u početnom sastavu. Momčad Jurgena Kloppa uvjerljivo je slavila, završilo je čak 0:4. Prvi gol zabio je u 35. minuti Daniel Sturridge, ali već i prije je gol visio u zraku, prilike su propustili Matip (prečka), Coutinho, Milner i Sturridge dok je i Mignolet imao posla nakon udarca Fernandesa. U 44. minuti sjajnu priliku za izjednačenje imao je Andre Ayew, ali uspio je dva puta pogoditi stativu. I u drugom dijelu redao je Liverpool prilike, Wijnaldum je pogodio prečku dok mu je jednom i Adrian sjajno obranio. Ponovno su vratara Čekićara uspjeli svladati u 57.  minuti sjajnim pogotkom Coutinha, a isti igrač strijelac je i četiri minute kasnije. Konačan rezultat postavio je u 76. minuti Divock Origi koji je takođerdesetak minuta ranije pogodio prečku. Dejan Lovren danas je vjerojatno bio slabiji dio stoperskog para Redsa, a obojica su bili nesigurni u nekoliko navrata, ali očuvali su čistu mrežu što je najvažnije.

Derbi kola odigrali su u Londonu TottenhamManchester United, a domaći su slavili 2:1. Posebno emotivan trenutak bio je to za njih, igrali su posljednju utakmicu na White Hart Laneu i obilježili su sjajnom igrom i pobjedom. Rano su poveli, već u šestoj minuti pogotkom Victora Wanyame nakon lijepe asistencije Daviesa. Nakon toga niz dobrih prilika propustili su igrači Tottenhama, redom Son, Eriksen, Alli i Kane, točnije sve ih je zaustavio de Gea i održao svoju momčad u igri. I u drugom poluvremenu krenuo je Tottenham brzim pogotkom, u 48. minuti strijelac je Harry Kane koji je napokon uspio svladati de Geu. Tada je tek nešto opasnije odigrao United, Lingard i Martial su bili neprecizni da bi utješni pogodak u 71. minuti zabio kapetan Wayne Rooney.

U najranijem susretu Crystal Palace je razbio Hull City rezultatom 4:0 te ih time poslao u Championship. U prvom poluvremenu prednost su donijeli Zaha u trećoj i Benteke u 34. minuti. U samom finišu susreta pobjedu su s još dva pogotka potvrdili Milivojević iz jedanaesterca u 85. te van Aanholt u devedetoj minuti susreta.

Naslov je ranije u ovom kolu osigurao Chelsea s 87 bodova, Tottenham je drugi s 80 dok je Liverpool treći sa 73 boda. Osim Hulla koji je 18. s 34 boda već su ranije ispali Middlesbrough s 28 te Sunderland s 24 boda.