LP: PSG bez Neymara i Cavanija slavio na Old Traffordu

Sergio Conceicao i Di Francesco umalo su se potukli.

Odigrane su prve dvije utakmice osmine finala europske Lige prvaka. I dok u prvom poluvremenu na oba susreta gledatelji nisu vidjeli pogotke, u drugom dijelu su Roma i PSG uspjeli doći do pobjeda, a posebno je vrijedna ona Parižana u gostima na Old Traffordu.

Manchester United – PSG 0:2 (0:0)

Parižanima prije utakmice u prilog nije išla činjenica da niti jedna francuska momčad u prethodnih 14 utakmica nije pobjedila na Old Traffordu. Manchester United je upisao 10 pobjeda, a četiri susreta završila su remijem.

Za prekid tradicije pobrinuli su se Presnel Kimpembe koji je u 53. minuti nakon kornera poslao loptu iza leđa Davida de Gee te Kylian Mbappe koji je osam minuta kasnije iskoristio fenomenalno dodavanje Angela Di Marie za pobjedu 2:0. Težak udarac za crvene vragove došao je u samoj završnici kada je Paul Pogba zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Roma – Porto 2:1 (0:0)

U prvom poluvremenu mreže se nisu tresle, a najbliže je bio Edin Džeko koji je u 38. minuti zatresao vratnicu. Susret je obilježio incident između dva trenera 20ak minuta prije kraja susreta. Trener Porta, Sergio Conceicao bio je igrač Lazija pa je logično da nema previše prijateljstva prema Romi, a kad se njegov igrač Brahimi ozljedio, a Romini igrači nisu htjeli izbiti loptu, skoro se na tartan stazi potukao sa Di Francescom, trenerom Rome.

Odmah nakon sukoba trenera, Roma je povela. Džeko je proigrao mladog Nicolu Zaniola koji pogađa pored nemoćnog Casillasa. Samo sedam minuta kasnije, opet je isti dvojac kreirao gol. Džeko je pucao, Casillas obranio, a na odbijancu je najbrži Zaniolo. Porto je do iznimno važnog gola došao 10 minuta prije kraja susreta. Udarac Tiquinha Soaresa odbio se od bloka do Adriana Lopeza koji smanjuje na 2:1.