LP skupina C: Astani prvi bod, Benfica stopostotna

Astani prvi bod, Benfica stopostotna.

Večeras je igrano drugo kolo, grupne faze, nogometne Lige prvaka. Kazahstanska Astana je pred svojim navijačima izborila prvi bod odigravši sa Galatasarayem 2:2. U drugom susretu je Benfica pomalo iznenađujuće pobijedila Atletico u Madridu 2:1.

Nakon poraza u prvom kolu od Bnefice 2:0, Astana je uspila izboriti prvi bod. Dva puta su hvatali prednost Turaka i na kraju uspjeli sačuvati bod ored svojim navijačima. Galatasaray je poveo u 31. minuti pogotkom Bilala Kise nakon asistencije Wesleya Sneijdera. U 77. minuti Astana vraća rezultat na početak autogolom Hakana Balte. Još jedan autogol u utakmici dijelo je igrača Astane u 86. minuti. Ali, samo tri minute nakon Roger Canas postavlja konačni rezultat 2:2.

U Madridu smo gledali zanimljivu utakmicu između Atletica i Benfice. U 23. minuti Angel Correa dovodi Atletico u vodstvo nakon asistencije najboljeg igrača Atletica Antoinea Griezmanna. Nicolas Gaitan poravnjava rezultat u 36. minuti. Tim rezultatom se otišlo na odmor. I onda u 51. minuti Guedes dovodi Bneficu u vodstvo nakon asistencije Nicolasa Gaitana. Ispostavilo se da je to na kraju bio gol odluke jer je utakmica završila sa 1:2.

Nakon dva kola prva na tablici je Benfica sa maksimalnih 6 bodova, slijedi Atletico sa 3 boda. Treća je Astana sa jednim bodom, koliko ima i posljednji Galatasaray. U sljedećem kolu Atletico igra doma protiv Astane, dok Benfica putuje u Istanbul. Ti susreti se igraju 21.10.

Astana – Galatasaray 2:2 (Hakan Balta OG, Roger Canas/ Bilal Kasa, Nenad Eric OG)
Atletico Madrid – Benfica ( Correa/ Gaitan, Guedes)