LP, Skupina D: Pobjeda Juventusa, preokret Manchester Cityja na Borussia Parku

Juventus ima maksimalnih šest bodova, Sevilla i Manchester City po tri, dok Borussia M'gladbach još uvijek nema bodova.

Alvaro Morata/Foto: Gettyimages

U možda najzanimljivijoj utakmici večeri, prošlogodišnji finalist Lige Prvaka Juventus, dočekao je najbolju momčad Europske Lige u zadnje dvije sezone, Sevillu. Nakon početnog ispitivanja snaga, domaćini su sve više preuzimali konce igre u svoje ruke i tako stisli protivnika u 30-tak metara od njihova gola.

Andalužani su odolijevali sve do pred kraj prvog poluvremena. U 41. minuti nakon gužve u šestnaestercu Seville, lopta je došla na desnu stranu do Barzaglija koji sjajno ubacuje u sredinu, a Morata glavom sprema loptu za 1:0.

U drugom poluvremenu ista priča. Juventus je imao inicijativu, dok su gosti čekali šansu iz kontre. Što se bližio kraj utakmice, Sevilla se očekivano sve više otvarala a Juventus stao u obranu minimalnog vodstva. No četiri minute prije kraja, Konopljanka je izgubio loptu ispred kaznenog prostora Juventusa, a izbijenu loptu nakon odbijanca na centru prima Zaza i sedam minuta nakon ulaska u igru postavlja konačnih 2:0.

Juventus, koji je jako loše krenuo u prvenstvu Italije, u Ligi Prvaka nakon dva kola ima maksimalnih šest bodova a Sevilla ostaje na tri.

U drugoj utakmici ove skupine, Borussia Mönchengladbach ugostila je Manchester City. Obje ekipe su europsku sezonu započele porazom. Borussia je u festivalu kaznenih udaraca poražena u Sevilli, dok su ‘Građani’ nakon vodstva ipak ostali bez bodova protiv Juventusa. Utakmicu su bolje otvorili domaći igrači a u 20. minuti su već imali priliku povesti.

Nakon prekršaja Otamendija kazneni udarac nije realizirao Raffael. Njegov udarac je vratar gostiju odlično pročitao i svoju momčad spasio zaostatka. No ono što igračima Borussije nije uspjelo u prvom dijelu, došlo je na naplatu početkom drugog. Julian Korb se sjajno ubacio iza Kolarova te povratnom loptom pronalazi Stindela koji pogođa za potpuno zasluženo vodstvo domaćina u 54. minuti.

Desetak minuta kasnije gosti se bude i dolaze do izjednačenja. Demichelis je prvi pokušao, no Otamendi zadnji gura loptu iza crte. Taman kada se činilo da će obje momčadi uzeti po bod, Johnson u kaznenom prostoru ruši Aguera. Argentinac sam izvodi udarac i donosi gostima važna tri boda.