LP: Tottenham spasio gol u gostima, Liverpool veći broj postignutih pogodaka

Hrvatski nogometaši bili su bez konkretnog učinka, a samo su Perišić i Brozović igrali svih 90 minuta.

Odigrani su susreti posljednjeg 6.kola UEFA Lige prvaka nakon kojih smo dobili osam putnika u osminu finala, te četiri momčadi koje će se uključiti u knockout fazi Europske lige.

Uoči posljednjeg kola u A i D grupi je praktički sve bilo poznato, dok se prava drama odvijala u grupama B i C. Barcelona je u grupi B povela preko Dembelea na početku utakmice protiv Tottenhama, ali Inter je također gubio od PSV-a zahvaljujući Lozanu. U 73. minuti Icardi dovodi Inter pred prolazak, ali Lucas u 85. minuti donosi bod Tottenhamu na Camp Nou i izbacuje Nerazurre. Tottenham je prošao zbog gola u gostima.

U grupi C Paris SG je lagano slavio na Marakani u Beogradu, pa su na Anfieldu Liverpool i Napoli odlučivali međusobno o prolasku. Jedini gol na utakmici postigao je Salah, a kako su obje ekipe završile sa devet bodova, a također su oboje slavili na domaćem terenu s 1:0odlučivala je gol razlika. Liverpoolova je 9:7, a Napolijeva 7:5, pa Redsi prolaze zbog više postignutih golova.

grupa A

Monaco – Dortmund 0:2 (Gueirreiro 15′, 88′)

Danijel Subašić na popisu je ozljeđenih igrača.

Club Brugge – Atletico Madrid 0:0

Karlo Letica i Matej Mitrović s klupe su odgledali susret, a Nikola Kalinić ušao je u igru u 69. minuti.

1 Dortmund 13
2 Atletico Madrid 13
3 Club Brugge 6
4 Monaco 1

grupa B

Barcelona – Tottenham 1:1 (Dembele 7′; Lucas 85′)

Ivan Rakitić igrao je prvo poluvrijeme.

Inter – PSV 1:1 (Icardi 73′; Lozano 13′)

Ivan Perišić i Marcelo Brozović odigrali su svih 90 minuta, Šime Vrsaljko ušao je u 83. minuti u igru.

1  Barcelona 14
2  Tottenham  8
3  Inter  8
4  PSV 2

grupa C

Crvena Zvezda – PSG 1:4 (Gobeljić 56′; Cavani 10′, Neymar 40′, Marquinhos 74′, Mbappe 90′)

Liverpool – Napoli 1:0 (Salah 34′)

Dejan Lovren ušao je u igru u 90. minuti, a Marko Rog nije konkurirao za sastav.

1 PSG  11
2  Liverpool  9
3  Napoli  9
4  Crvena zvezda 4

grupa D

Galatasaray – Porto 2:3 (Feghouli 45′, Derdiyok 65′; Felipe 17′, Marega 42′(p), Oliveira 57′)

Schalke – Lokomotiv Moskva 1:0 (Schopf 90′)

Vedran Ćorluka nije konkurirao za utakmicu.