NOVO KOLO VATERPOLSKE LIGE PRVAKA

LP: Uvjerljivo slavlje Juga, poraz Primorja

Polovičan uspjeh ostvarili su hrvatski predstavnici u Ligi prvaka. Jug je očekivano svladao Partizan, a s novom utakmicom bez bodova Primorje je upalo u velike probleme u skupini.

Hrestak/Foto: facebook.com/VKJug

Jugaši su dominatno krenuli u susret te pogocima Josipa Vrlića, Felipea Perronea te Pave Markovića poveli s 3:0. Do poluvremena su održavali prednost od dva do tri pogotka. Ni u posljednje dvije četvrtine igrači Partizana nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti tek su polovicom posljednje dionice stigli na dva pogotka zaostatka, ali Gospari nisu dopustili iznenađenje.
Kod Jugaša najbolji su bili Vrlić, Javier Garcia, Perrone i Paulo Obradović sa po dva pogotka, a Partizan je predvodio Gavril Subotić s također dva pogotka.
Nakon šestoga kola Dubrovčani su na drugom mjestu u skupini s 15 bodova, koliko ima i vodeći Pro Recco.

Vaterpolisti Primorja EB-a doživjeli su drugi poraz u skupini A izgubivši kod Barcelonete s 9:7.
Dvoboj je praktički bio odlučen u drugoj četvrtini koju je Barceloneta riješila u svoju korist s 4:0 i povela s 5:1. U nastavku se Primorje u nekoliko navrata uspjelo primaknuti na dva pogotka zaostatka, 6:4 na kraju treće četvrtine te 7:5, 8:6 i 9:7 u posljednjoj četvrtini, no ne i bliže.
Jedini raspoloženi igrač Primorja bio je Miho Bošković s četiri pogotka, a najzaslužniji za slavlje Barcelonete bio je Martin Famera s tri pogotka.
Ovim porazom Primorje EB uvelike si je umanjili izglede za plasman na završni turnir šest momčadi. Trenutačno je četvrto na ljestvici s osam bodova, tri manje od trećeplasirane Barcelonete.