LP (Ž): Barcelona, Wolfsburg i Linkoping izborili četvrtinu finala, Chelsea prejak za Landekin klub

Favoritkinje nisu imale problema u popodnevnim susretima.

Odigrane su četiri uzvratne utakmice osmine finala Lige prvaka za žene, u kojima su favoritkinje na domaćem terenu opravdale uloge favorita i mirno prošle u četvrtfinale.

Njemački Wolfsburg s ogromnom 4:0 prednošću vratio se iz Firence te mirno priveo ovaj dvomeč kraju. Protiv Fiorentine završilo je 3:3. Gošće su povele preko Mauro već u drugoj minuti, no Tessa Wullaert je prvo u 30. minuti iz kaznenog udarca pogodila stativu, da bi joj se lopta odbila pa je izjednačila te samo dvije minute kasnije nakon centaršuta Blasse preokrenula rezultat. Do novog izjednačenja dolazi u 60. minuti kada Rinaldi izjednačuje, no Islanđanka Gunnarsdottir vraća Vučice u vodstvo. Ipak, konačnih 3:3 postavila je Brazil devet minuta prije kraja.

Švedski Linkoping s 3:0 deklasirao je Spartu Prag i s ukupnih 4:1 prošao dalje. Već u 18. minuti Andersson je iz prve prave prilike pronašla Hurtig, koja je zabila za vodstvo domaćih. Pred sami kraj susreta došlo je do rješenja pitanja pobjednika. Pro je u 78. minuti Minde povećala rezultat nakon proigravanja Kildemoes, a onda je Sorensen četiri minute prije kraja postavila konačnih 3:0.

Barcelona je na Mini Estadi rutinirano privela posao kraju. Iz Litve su se Katalonke vratile sa 6:0 prednošću, a unatoč odmaranju dobrog dijela momčadi, Blaugrana je pobijedila Gintru 3:0. U 35. minuti Bussaglia je izvela korner, a nakon kombinacije lopta je došla do Alexije Putellas, koja glavom zabija za 1:0. Na 2:0 povisila je Toni Duggan sjajnim golom petom nakon centaršuta Bussaglije, a konačnih 3:0 postavila je Alekperova postigavši autogol 14 minuta prije kraja.

Vrijedi spomenuti i kako je u velikom derbiju Chelsea pogotkom Soyun iz 53. minute i u Švedskoj srušila domaćina i prošla dalje. Iva Landeka odigrala je cijeli susret.

Liga prvaka, žene, osmina finala, uzvrati:

Wolfsburg 3:3 Fiorentina (Wullaert 30., 32., Gunnarsdottir 71. / 2. Mauro, 60. Rinaldi, 81. Brazil) – Ukupni rezultat 7:3

Linkoping 3:0 Sparta Prag (Hurtig 18., Minde 78., Sorensen 86.) – Ukupni rezultat 4:1

Barcelona 3:0 Gintra (Alexia 35., Duggan 44., Alekperova 76. – ag) – Ukupni rezultat 9:0

Rosengard 0:1 Chelsea (53. Soyun) – Ukupni rezultat 0:4