LP (Ž): Derbi Atletica i Cityja bez pobjednika, uvjerljive pobjede Slavije Prag i Kvinnera

Odigrane su i današnje utakmice.

Odigrane su posljednje utakmice šesnaestine finala Lige prvaka za žene, a u večerašnja tri susreta vidjeli smo očekivane rezultate.

Praška Slavia na gostovanju u Šiauliaiju je pobijedila litavsku Gintru s uvjerljivih 3:0. Igračica utakmice bila je Michaela Dubcova, strijelac dva pogotka, a jednog je dodala i Tereza Szewieczkova.

Norveški LSK Kvinner na Jessheim stadium ugostio je rusku Zvezdu i također ju pobijedio 3:0. Anja Sonstevold i Ingrid Kvernvolden unutar prvih 15 minuta postigle su dva gola, a Emilie Haavi je deset minuta prije kraja samo potvrdila pobjedu Norvežanki.

Derbi večeri, a ujedno i cijele šesnaestine finala, igran je na Ciudad Deportiva Cerro Del Espino u Majadahondi gdje je Atletico Madrid ugostio Manchester City i remizirao 1:1. U čvrstoj utakmici Građanke je u vodstvo dovela Gemma Bonner u 16. minuti, no minutu prije kraja Rojiblancosice su izjednačile pogotkom Robles nakon asistencije Da Silve.

Uzvratni susreti na rasporedu su 26. i 27. srpnja.

Liga prvaka, žene, šesnaestina finala, prvi susreti:

Gintra (LIT) 0:3 Slavia Prag (ČEŠ) (63., 88. Dubcova, 79. Szewieczkova)

LSK Kvinner (NOR) 3:0 Zvezda 2005 (RUS) (Sonstevold 2., Kvernvolden 14., Haavi 80.)

Atletico Madrid (ŠPA) 1:1 Manchester City (ENG) (Robles 89. / 16. Bonner)