LP (Ž): Hrvatica na golu Thora izluđivala viceprvakinje, Lyon, Zurich, Ajax i PSG do bitnih pobjeda

Odigrane su i večernje utakmice.

Večernje utakmice šesnaestine finala Lige prvaka za žene su iza nas, a većih iznenađenja nije bilo.

Trostruki branitelji naslova, momčad Lyona, gostovala je u Norveškoj i s 2:0 pobijedila Avaldsnes. U 50. minuti Lyon je u vodstvo dovela Amandine Henry, dok je Amel Majri 13 minuta prije kraja postavila konačnih 2:0.

Zurich i Wolfsburg s minimalnim pobjedama vraćaju se iz Skandinavije. Švicarke su pobijedile Honku iz Finske golom Martine Moser, a najbolja igračica Europe Pernille Harder srušila je islandski Thor, za kojeg je cijeli susret branila naša Stephanie Bukovec i upisala ogromnih 11 obrana.

Dvije identične, 2:0 pobjede, vidjeli smo u susretima Ajaxa i Sparte iz Praga, odnosno Fiorentine i Fortune Hjorring, a PSG je praktički osigurao osminu finala pobijedivši St. Polten s visokih 4:1 golovima Signe Bruun, Kadidiatou Diani, Marie-Antoinette Katoto i Pauline Dudek. Za austrijsku momčad Isabella Dujmenović igrala je do 63. minute.

U posljednjem susretu dana Juventus je remizirao s Brondbyjem 2:2, a preostale tri utakmice šesnaestine finala na rasporedu su sutra.

Liga prvaka, žene, šesnaestina finala, prvi susreti:

Avaldsnes (NOR) 0:2 Olympique Lyonnais (FRA) (50. Henry, 77. Majri)

Honka (FIN) 0:1 Zurich (ŠVI) (60. Moser)

Thor / KA (ISL) 0:1 Wolfsburg (NJEM) (31. Harder)

Ajax (NIZ) 2:0 Sparta Prag (ČEŠ) (Salmi 47., Zeeman 55.)

Fiorentina (ITA) 2:0 Fortuna Hjorring (DAN) (Mauro 9., 63.)

St. Polten (AUT) 1:4 Paris Saint-Germain (FRA) (Vago 65. – 11m / 4. Bruun, 20. Diani, 86. Katoto, 90. Dudek)

Juventus (ITA) 2:2 Brondby (DAN) (Bonansea 43., 84. / 60. Sorensen, 72. Gejl)