LP (Ž): Lyon i Wolfsburg razbili Ajax i Atletico, Chelsea i Bayern do sigurnih pobjeda

Favoriti nisu imali problema.

Odigrane su i večernje utakmice osmine finala Lige prvaka za žene, a svi favoriti upisali su uvjerljive pobjede.

Braniteljice naslova, momčad Lyona, gostovala je u Duivendrechtu i deklasirala Ajax 4:0. Po dva gola postignuta su u oba poluvremena, Amel Majri i Selma Bacha zabile su u prvom, a Ada Hegerberg i Isobel Christiansen u drugom dijelu. Norvežanki Adi bio je to 40. gol u Ligi prvaka, čime je skočila na sedmo mjesto vječne ljestvice, a tek su joj 23 godine.

S identičnih 4:0 i prošlogodišnje finalistice, momčad Wolfsburga, srušila je Atletico Madrid. Igračica utakmice bila je dvostruki strijelac Pernille Harder, a po gol su postigle Ewa Pajor i Caroline Graham Hansen.

Bayern je bio nešto blaži pa je s 2:0 pobijedio Zurich na gostovanju u Švicarskoj. Elvira Herzog u 12. minuti postigla je autogol, a Dominika Škorvankova 19 minuta kasnije potvrdila pobjedu Bavarki.

U posljednjoj utakmici dana Chelsea je u Londonu s minimalnih 1:0 pobijedio Fiorentinu golom Karen Carney iz kaznenog udarca. Posljednji susret osmine finala sutra će u Malmou odigrati Rosengård i Slavia Prag.

Liga prvaka, žene, osmina finala, prvi susreti:

Ajax (NIZ) 0:4 Lyon (FRA) (12. Majri, 27. Bacha, 57. Hegerberg, 89. Christiansen)

Wolfsburg (NJE) 4:0 Atletico Madrid (ŠPA) (Harder 46., 67., Pajor 49., Graham Hansen 61.)

Zurich (ŠVI) 0:2 Bayern Munchen (NJE) (12. – ag Herzog, 31. Škorvankova)

Chelsea (ENG) 1:0 Fiorentina (ITA) (Carney 9. – 11m.)