LP (Ž): Lyon i Montpellier s lakoćom izborili četvrtfinale

Francuskinje su i večeras bile uvjerljive.

Nogometašice Lyona i Montpellierea nove su sudionice četvrtfinala Lige prvaka za žene, nakon što su u uzvratnim susretima na domaćem terenu nadigrale BIIK-Kazygurt, odnosno Bresciju.

Dvostruke braniteljice naslova na Groupama Academy Stadium ugostile su Kazahstanke i nisu imale milost, završilo je čak 9:0. Već u 12. minuti susreta Marozsan je izvela slobodni udarac, Hegerberg proslijedila do Majri, a ona zabila za 1:0. Tada je uslijedio Norvežankin show. Naime, u razdoblju između 32. i 58. minute postigla je četiri pogotka. Prvog glavom nakon kornera, iduća dva iz igre, a posljednjeg iz kaznenog udarca. Camille Abily pridodala je hat-trick, a jedan gol dodala je i Cascarino, koja ga je zabila glavom nakon kornera Abily u 73. minuti.

U drugoj utakmici i drugi francuski klub bio je uvjerljiv. Montpellier je sa 6:0 razbio talijansku Bresciju. U 18. minuti Toletti je izvela korner, a Inge Dekker zabila za prednost Francuskinja. Nizozemka je sedam minuta kasnije upisala i asistenciju za Šveđanku Jakobsson, koja je bez problema povisila na 2:0. Druga švedska igračica, Stina Blackstenius, u 37. minuti pronašla je Veje, koja zabija za 3:0, a u nastavku Toletti povisuje na 4:0, prije nego Pettenuzzo zarađuje drugi žuti, isključujući crveni karton. To su domaće igračice iskoristile i s još dva pogotka Leger i Virginije postavile konačnih 6:0.

Ostale su još dvije uzvratne utakmice osmine finala. Danas od 18:30 igraju Slavia Prag i Stjarnan, dok se od 20 sati sastaju Manchester City i norveški LSK Kvinner.

Liga prvaka za žene, osmina finala, uzvrati:

Lyon 9:0 BIIK-Kazygurt (Majri 12., Hegerberg 32., 36., 46., 58. – 11m, Abily 43., 69., 83. Cascarino 73.) – Ukupni rezultat 16:0

Montpellier 6:0 Brescia (Dekker 19., Jakobsson 25., Veje 37., Toletti 67., Leger 81., Virginia 85.) – Ukupni rezultat 9:2