LP (Ž): Lyon nakon produžetaka deklasirao Wolfsburg i upisao se u povijest!

Veliki uspjeh francuskog kluba.

Wolfsburg i Lyon su se, po treći put u posljednjih šest godina, sastali u finalu nogometne Lige prvaka za žene. 2013. godine Njemice su pogotkom Muller iz kaznenog udarca 17 minuta prije kraja osvojile naslov, no tada je krenula dominacija Lyona. 2016. godine boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedio je Wolfsburg, lani je također nakon jedanaesteraca pobijedio Paris Saint-Germain sa čak 7:6, da bi večeras nakon produžetaka pobijedio s uvjerljivih 4:1.

Nakon početnog ispitivanja snaga i odbijenog pokušaja Henry nakon kornera, do prve veće prilike došla je prva Engleskinja u povijesti svih finala Lige prvaka za žene, Lucy Bronze, nakon kornera volejom je pucala preko gola. Najbolju francusku priliku u prvom dijelu imala je Marozsan, no s ruba kaznenog prostora pucala je u Schult i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Ni u nastavku nismo gledali vrhunski nogomet. Le Sommer je imala prvu polupriliku u 61. minuti, no Schult je upisala još jednu obranu, prije nego je M’Bock Bathy pucala pored gola nakon kornera Bache. Do odmora još je Hegerberg pucala pored gola, a unatoč dominaciji Lyona, susret je otišao u produžetke.

A u njemu smo vidjeli rapsodiju pogodaka. Do vodstva je stigao Wolfsburg nakon fantastičnog soloprodora Pernille Harder u 93. minuti, no nakon što je bivša najbolja mlada nogometašica svijeta Alexandra Popp zaradila crveni karton tri minute kasnije, situacija se u potpunosti promijenila.

Prvo je u 98. minuti Marozsan uposlila Henry, koja udarcem pod samu gredu izjednačuje, a samo 20-ak sekundi kasnije van de Sanden prizemno centrira, a Le Sommer preokreće rezultat. U 103. minuti već je 3:1. Van de Sanden je probila desnu stranu i centrirala, a Hegerberg ostala nečuvana i osigurala pobjedu Lyonu. Konačnih 4:1 nakon hat-tricka asistencija Nizozemke, postavila je Camille Abily četiri minute prije kraja.