LP (Ž): Lyon sumnjivim golom izbacio Barcelonu, Chelsea uvjerljivo do polufinala

Poznati su parovi polufinala.

U najvećem mogućem derbiju četvrtine finala Lige prvaka za žene Barcelona je na Mini Estadi ugostila Lyon i izgubila 1:0 sumnjivim potgotkom u drugom dijelu, kojim su Francuskinje izborile polufinale s ukupnih 3:1.

Već u petoj minuti Le Sommer je pucala ravno u Panos, a četiri minute kasnije Henry je pucala pored gola. Ni Marozsan u 20. minuti nije pogodila okvir gola, baš kao ni Le Sommer u 24. minuti, a Renard je glavom nakon slobodnog udarca Majri pucala ravno u Panos i na odmor se otišlo bez pogodaka.

I u nastavku su Francuskinje nastavile s pritiskom, Panos je branila udarce Hegerberg, Marozsan i Majri, no u 62. minuti Marozsan je izvela korner, a Le Sommer glavom pucala. Alexia Putellas glavom je uz pomoć grede sa crte izbila loptu, no sutkinja je, unatoč žestokim prosvjedima svih igračica i navijača, prosudila da je lopta prešla crtu.

Unatoč nastojanjima da izjednače, Katalonke nisu uspjele postići pogodak koji bi im pružio nadu za povratak u susret te su dvostruke braniteljice prošle dalje.

Barcelona (3-5-2)

Panos – Torrejon, Leon, Serrano – Losada (Mariona 72′), Bussaglia, Guijarro, Putellas (Morroni 77′), Andonova (Latorre 72′) – Duggan, Martens

Olympique Lyonnais (4-4-2)

Bouhaddi – Bronze, Renard, M’Bock Bathy, Bacha (van de Sanden 84′) – Cascarino (Kumagai 77′), Bronze, Marozsan, Majri – Le Sommer (62.), Hegerberg

U drugoj, manje neizvjesnoj utakmici, Chelsea je na Kingsmeadow u Londonu s 3:1 pobijedio Montpelliere te s ukupnih 5:1 prošao dalje. Povele su Plavkinje golom Kirby već u četvrtoj minuti, dok je Šveđanka Jakobsson u 36. minuti izjednačila. U nastavku Ramona Bachmann u 50. i Kirby svojim drugim golom iz kaznenog udarca u 77. minuti postavljaju konačnih 3:1.

Tako će u polufinalu igrati Manchester City i Lyon te Chelsea i Wolfsburg.