LP (Ž): Manchester City i BIIK-Kazygurt posljednje sudionice osmine finala

Odigrane su i posljednje dvije uzvratne utakmice šesnaestine finala Lige prvaka za žene i saznali smo sve sudionice osmine finala.

Manchester City bez ikakvih je poteškoća s 3:0 pobijedio St. Polten, baš kao i u prvom susretu prije tjedan dana. Parris je u 35. minuti nakon kornera Scott zabila za 1:0, a nakon novog kornera Christiansen s druge strane, Scott je glavom povisila na 2:0. Konačnih 3:0 djelo je Lawley nakon lijepog soloprodora u 85. minuti.

U drugoj utakmici škotski Glasgow City bio je na rubu veličanstvenog preokreta. Naime, u prvoj utakmici BIIK-Kazygurt pobijedio je 3:0, no u uzvratu na Petershill Parku u Glasgowu istoimeni domaćin pobijedio je 4:1. Ipak, to nije bilo dovoljno te je kazahstanska momčad prošla dalje zbog gola u gostima.

Sve je počelo prema očekivanjima, gošće su nakon brzo odigrane polukontre došle u vodstvo već u 19. minuti preko Ihezuo. No, tada Grant s dva brza gola preokreće rezultat, a Murray u 59. minuti povisuje na 3:1. Grant je došla do svog hat-tricka u 63. minuti, no unatoč terenskoj inicijativi, do presudnog, petog pogotka nisu došle.

Ždrijeb parova osmine finala bit će obavljen u ponedjeljak, 16. listopada, s početkom u 13:30 sati.