Lučić-Baroni eliminirana u Pekingu

Poraz Mirjane Lučić-Baroni...

U trećem kolu WTA turnira u Pekingu Mirjana Lučić-Baroni poražena je od Španjolske Garbine Muguruze 1:6, 6:2, 6:1 nakon jednog sata i 22 minute igre. Naša igračica je bila odlična u prvom setu protiv pete igračice svijeta. Uspješno je pogađala winnere sa cijelog terena i mlada Španjolka nije imala pravog odgovora. Prilično je bezvoljna bila Muguruza, a nakon prvog seta je od frustracije čak razbila reket.

No, u nastavku smo gledali potpuno drugačiji meč. Kod 1:1 u drugom setu naša je igračica propustila dvije break lopte i priliku za prednost. Nakon toga je sve više padala kvaliteta igre iskusne hrvatske tenisačice i Španjolska je vidjela da će stići do rutinske pobjede. Lučić-Baroni je do kraja meča osvojila dva breaka, no izgubila je svih šest gemova u kojima je imala servis. Tako se Muguruza plasirala na ovosezonski WTA Masters.