Lučić-Baroni izgubila nemoguće i ispala s Wimbledona

Naša najbolje rangirana tenisačica ispustila je nemoguće u prvom kolu Wimbledona te je poražena od Njemice Witthoeft 3:6 7:5 6:8.

Mirjana Lučić-Baroni nije uspjela proći prvo kolo Wimbledona unatoč tome što je imala pobjedu na dlanu. Porazila ju je Njemica Carina Witthoeft rezultatom 3:6 7:5 6:8 nakon čak dva sata i dvadeset minuta igre.

Prvi set Njemica je lagano pobijedila, za to joj je bio dovoljan jedan oduzeti servis u četvrtom gemu meča te osvaja taj set sa 6:3. U drugom setu obje tenisačice su imale više probelam sa zadržavanjem servisa pa je tako Witthoeft u petom gemu napravila break, ali Lučić to vraća odmah u idućem gemu. Tri prilike za dobivanje drugog seta propustila je Lučić-Baroni pri 5:4 na servisu Njemice, ali zato pri 6:5 ipak nije mogla propustiti sve i iskorištava sveukupno petu set loptu za izjednačenje na 1:1.

Nakon toga u trećem setu sve je išlo na njenu stranu i izgledalo je kao da će lako dovršiti meč. Povela je ekspresno 5:0 uz dva breaka te imala i meč loptu na servis protivnice. Ipak, Witthoeft je to spasila, a u četiri iduća gema naša predstavnica osvaja tek tri poena te se Njemica vraća na 5:5. Do presudnog breaka Njemica je došla pri rezultatu 6:6 kada je Lučić-Baroni još jednom vrlo loše servirala, a u idućem gemu samo potvrdila pobjedu iz prve meč lopte.

Lučić-Baroni je na kraju koštao jako loš prvi servis, imala je tek 54% ubačaja iz prvog servisa, a napravila je i deset dvostrukih pogrešaka. Nažalost to je bilo previše i naša najbolje rangirana tenisačica ispada s trećeg Grand Slam turnira ove sezone.