Lučić Baroni ostala bez poluzavršnice u Luksemburgu

Mona Barthel bolja od Lučić Baroni u Luksemburgu...

Mirjana Lučić-Baroni/Getty Images

Hrvatska tenisačica Mirjana Lučić Baroni ovoga puta nije uspjela obraniti polufinale ATP turnira koji se trenutačno održava u Luksemburgu.

Ponajbolja hrvatska tenisačica u oba je seta uspjela izboriti rani break, ali je svaki puta već u sljedećem gemu i gubila stečenu prednost. Njezina suparnica uspjela je potom još jednom oduzeti servis 69. igračici svijeta, u osmom gemu prvog i devetom gemu drugog seta, a bilo je to sasvim dovoljno za pobjedu i prolaz u svoje drugo polufinale ove sezone. Hrvatskoj tenisačici Mirjani Lučić Baroni ovo je pak drugi ovogodišnji poraz u trećem četvrtfinalu.

Nakon što je u četvrtfinalu izbacila treću nositeljicu Saru Errani Lučić Baroni bez polufinala je ostavila Njemica Mona Barthel, slavivši s konačnih 6:3 i 6:4 nakon samo sat i 12 minuta igre. Vrijedi spomenuti kako će, unatoč porazu, Hrvatica ipak napredovati na novoj WTA ljestvici te biti rangirana oko 65. mjesta…