Lučić-Baroni u drugom kolu Charlestona

Mirjana Lučić-Baroni plasirala se u drugo kolo jakog WTA turnira u američkom Charlestonu pobjedom nad Aleksandrom Krunić 6:1, 4:6, 6:3.

Naša najbolje rangirana tenisačica Mirjana Lučić-Baroni (WTA 23.) osigurala je prolaz u drugo kolo jakog WTA turnira u Charlestonu. U prvom kolu slavila je protiv Srpkinje Aleksandre Krunić (WTA 132.) u tri seta rezultatom 6:1, 4:6, 6:3 nakon 112 minuta igre.

Za prolaz u drugo kolo 11. nositeljici turnira trebalo je puno više muke i vremena nego što se očekivalo. Velika je razlika i u plasmanu i u kvaliteti ove dvije tenisačice, ali ipak je ovo bio tek prvi susret ove sezone na zemljanoj podlozi za Lučić-Baroni pa je očito bilo potrebno malo prilagodbe.

Ipak, nije to tako izgledalo u prvom setu, uvjerljivo je to riješila naša predstavnica za samo 26 minuta igre. Na svom servisu vila je vrlo sigurna dok je protivnice stalno zadavala probleme te uspjela napraviti dva breaka iz četiri ponuđene prilike. U drugom setu stao je i njezin servis, a set je bio prepun pogrešaka i u igri i na servisu. U tome se bolje snašla srbijanska predstavnica koja je iskoristila tri od četiri ponuđene prilike za oduzimanje servisa dok je Lučić iskoristila tek dvije od osam te drugi set odlazi na stranu protivnice. U trećem se setu ipak vratila Mirjana na igru iz prvog seta, ponovno nije ponudila niti jednu break loptu, a sama je iskoristila dvije od pet i mirno privela meč kraju.

Lučić-Baroni naša je jedina predstavnica u pojedinačnoj konkurenciji u Charlestonu. U drugom kolu igrati će protiv Njemice Mone Barthel (WTA 88.) koja je u dva seta svladala domaću predstavnicu Jennifer Brady rezultatom 7:5, 6:4.