Lucija Zaninović donijela Hrvatskoj prvo zlato u povijesti na Grand Prixu

Lucija je u kategoriji do 49 kilograma u finalu pobijedila Koreanku Kim Jaeah rezultatom 1:0

Lucija Zaninović/Getty Images

Lucija Zaninović osvojila je prvo mjesto u taekwondou na Grand Prix turniru u Astani i 40 bodova u kvalifikacijama za Olimpiske igre 2016. godine u Rio de Janeiru. Lucija je tako osvojila prvu medalju za Hrvatsku u povijesti na jednom Grand Prixu, a sigurno će od koristiti biti i novčana nagrada od 5.000 dolara za prvo mjesto.

Lucija je u kategoriji do 49 kilograma u finalu pobijedila Koreanku Kim Jaeah rezultatom 1:0. U prvom kolu bila slobodna nakon čega je pobijedila Mađaricu Ivett Gondu 9:1. Uslijedila je pobjeda protiv Kazahstanke Farize Aldangorove 3:0 (z.b.), a u polufinalu je bila uspješnija od Wan-Ting Lin (Taipei) 6:3 (z.b.).

Iva Radoš je u kategoriji preko 67 kilograma izgubila u prvom kolu od Turkije Cansel Deniz 1:2.

Vedran Golec (preko 80 kilograma), također je zaustavljen na prvoj stepenici izgubivši od Bjelorusa Arman-Marshalla Silla 3:9.