Ludilo na Rujevici: Rijeka je novi prvak Hrvatske!

U 35. kolu Prve HNL Rijeka je na Rujevici slavila protiv Cibalije 4:0 i matematički potvrdila naslov prvaka Hrvatske. Ovo je za Rijeku prvi naslov prvaka u povijesti kluba.

Pred punom Rujevicom Rijeka je dominantnom igrom ponovno pokazala zašto je novi prvak. Izabranici Matjaža Keka sjajno su krenuli u utakmicu, u prvih 15 minuta Rijeka je već vodila s 2:0. U samo četiri minute fantastični Gavranović postigao je dva gola za potpuno ludilo na Rujevici.

Rijeka je dominirala cijelo prvo poluvrijeme, u 21. minuti zabio je Andrijašević ali pogodak je poništen zbog zaleđa. Posjed lopte u prvom dijelu bio je 66% naprema 34% za Rijeku, Cibalija je uputila tek dva udarca prema golu Prskala. Pred kraj prvom poluvremena, točnije u 45. minuti stiže nova kazna za Cibaliju, pogodak za 3:0 postigao je Slovenac Roman Bezjak. Tako je Rijeka s velikom prednošću otišla na odmor.

U drugom dijelu gledali smo sličnu utakmicu kao i prvom poluvremenu utakmice. Jednosmjerna utakmica, s dosta prilika za Andrijaševića i društvo. U 55. minuti vidjeli smo prvi ozbiljan pokušaj Cibalije, nakon slobodnjaka Mišića s 25 metara, lopta se odbila od živog zida, ali nije iznenadila Prskala. U 72. minuti i četvrti pogodak u mreži Cibalije, ovoga puta zabio je Župarić. Tako je Rijeka sjajnom igrom protiv Cibalije potvrdila naslov prvaka Hrvatske. Rijeka je kroz cijelu sezonu dominirala hrvatskim prvenstvom i zasluženo stigla do povijesnog naslova. Čestitke!