Luka Modrić proglašen najboljim hrvatskim nogometašem

U godišnjem izboru Večernjeg lista nogometaš Reala slavio je ispred Marija Mandžukića i Ivana Rakitića

Luka Modrić proglašen je najboljim hrvatskim nogometašem u 2014. godini od strane Večernjeg lista. Modrić je ovu nagradu osvojio četvrti put sa 109 glasova ispred napadača Atletico Madrida Marija Mandžukića i veznjaka Barcelone Ivana Rakitića koji su imali 96, odnosno 82 glasa. Jedini koji je osvojio više glasova u Večernjakovom izboru bio je Dado Pršo 2004. godine sa 110 osvojenih glasova.

Nogometaš Reala ove je godine sa svojim klubom osvojio četiri trofeja, od kojih je najupečatljivija Liga prvaka. Igrao je na Svjetskom prvenstvu u Brazilu gdje je reprezentacija ispala u prvom krugu, a nedavno se ozljedio na utakmici nacionalne vrste u Milanu protiv Italije. Oporavak hrvatskog virtuoza ide bolje od predviđenog, stoga se njegov povratak na terene očekuje krajem siječnja.

Bio je ovo 43. izbor najboljeg hrvatskog nogometaša u izboru VL-a. Najviše nagrada osvojio je Davor Šuker, čak šest. Osim izbora najboljeg nogometaša, izabrana je i Nada godine. Nagrada je otišla u ruke braniča Bayera iz Leverkusena, Tinu Jedvaju, dok je drugo mjesto pripalo Alenu Haliloviću. Treće mjesto podijelili su Marko Rog i Marko Pjaca, nogometaši Splita, odnosno Dinama.