DINAMO - LYON 0-1 (0-0)

Lyon slavio na Maksimiru

Nogometaši Dinama u susretu su petoga kola skupine H Lige prvaka pretrpjeli i peti poraz izgubivši u Maksimiru od Lyona sa 0:1 (0:0).

Ovim porazom Dinamo je izgubio i teoretske izglede za nastavak igranja u europskim kupovima na proljeće. Ostao je posljednji bez bodova, dok treći Lyon sada ima sedam bodova. Osim što nije osvojio niti bod, Dinamo nije postigao niti jedan pogodak u Ligi prvaka ove sezone.

Dinamo je u svojoj posljednjoj ovosezonskoj europskoj domaćoj utakmici odigrao ravnopravno prvo poluvrijeme protiv momčadi iz vrha francuske lige, ali u nastavku je hrvatski prvak bio u potpunosti nadigran. Tijekom prvih 45 minuta Dinamo je uputio sedam udaraca prema golu Lyona, a u drugom poluvremenu niti jedan.

Hrabra igra zagrebačkom sastavu mogla je donijeti prvi gol u Ligi prvaka ove sezone  na samom otvaranju, ali Ćorić u 12. minuti nije bio precizan da bi potom pokušaj Šituma s vrha kaznenog prostora u 15. minuti obranio Lopes.

Kako je utakmica odmicala tako je Lyon sve više pritiskao obranu Dinama, koja je tako popustila u 72. minuti. Rafael se uspio ubaciti iza leđa  Pivarića na desnom boku i nakon ulaska u kazneni prostor poslati oštru prizemnu loptu u peterac, a strijelcu Lacazetteu nije bilo teško neometanom s dva metra poslati loptu u mrežu.

“U istom trenutku sam sretan i tužan. Tužan sam zbog rezultata koji ne odgovara prikazanom na terenu. Sretan sam zbog reakcije, igrači su pokazali želju, motivaciju i odigrali dobru utakmicu”, kazao je trener Dinama Ivajlo Petev nakon poraza.

U drugoj utakmici ove skupine Juventus je kao gost svladao Sevillu sa 3:1 (1:1), uz gol Marija Mandžukića pa je tako osigurao prolazak u osminu finala. Treći pogodak za Juventus postigao je hrvatski napadač u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Kolo prije kraja natjecanja Juventus je vodeći s 11 bodova, druga Sevilla ima 10, Lyon je treći sa sedam, a Dinamo posljednji bez bodova.

Dinamo će u posljednjem kolu 7. prosinca gostovati kod Juventusa u Torinu, dok će Lyon i Sevilla u međusobnom susretu u Francuskoj odlučivati koji će se sastav pridružiti talijanskom prvaku u osmini finala iz ove skupine, a koji će europski put nastaviti u Europskoj ligi.

DINAMO – LYON 0-1 (0-0)