Mađari do vrijednog boda autogolom u 88′

Island-Mađarska 1:1 Opet neočekivano neizvjesna utakmica Islanđana no ovaj put travnjak su napustili tužni

Autogol Saevarssona (photo: @GazzettaWorld)

Islanđani su odigrali posve solidno prvo poluvrijeme, na odmor otišli s prednošću izborenom golom iz 11-erca, ali u nastavku su se sudarili sa “va banque” Mađarskom i – vlastitim umorom. Silni pritisak Mađara urodio je islandskom pogreškom u smiraju utakmice, autogolom koji je Mađarskoj donio zasluženi remi i vrlo komotnu situaciju prije trećeg kola u skupini.

1. Mađarska 4

2. Island 2

3. Portugal 1  (-1)

4. Austrija 0  (-1)

Od 45 golova dosad postignutih na ovom Euru, 17 ih je palo nakon 80. minute. Što utakmica odmiče dalje umor je sve veći, a koncentracija slabija i nižu se pogreške te – golovi, kao današnji Saevarssonov u vlastitu mrežu.

Islanđani su u doslovno posljednjoj sekundi susreta imali sjajnu prigodu za trijumf kojim bi na ljestvici zamijenili pozicije s Mađarima, ali udarac iskusnika Gudjohnsena (ušao u 84. minuti) odbio se od mađarske obrane i otišao 30-ak centimetara pored lijeve Kiralyjeve  vratnice.

Drugu utakmicu drugog kola skupine F igraju Portugal i Austrija i priča bi se uoči završnih obračuna u skupini mogla pošteno zakomplicirati. Unatoč nerijetkim predviđanjima da će zbog prevelikog broja reprezentacija i preizražene razlike u kvaliteti ovaj turnir biti najmanje atraktivan do sada, činjenica je da gledamo – jedan  jako zanimljiv Euro!

Island-Mađarska 1:1

Strijelci: 1.0 Sigurdsson (40′ 11m), 1:1 Saevarsson (88′ ag).

Island (4-4-2): Halldorsson – Skulason, Arnason, R. Sigurdsson, Saevarsson – Bjarnason, G. Sigurdsson, Gunnarsson (66′ Hallfredsson), Gudmundsson – Bodvarsson, (69′ Finnbogason), Sigthorsson (84′ Gudjohnsen). Izbornici: Lagerback i Hallgrimsson.

Mađarska (4-2-3-1): Kiraly – Kadar, Juhasz, Guzmics, Lang – Nagy, Gera – Stieber (67′ Nikolic), Kleinheisler, Dzsudzsak – Priskin (67′ Bode). Izbornik: Storck.

Marseille, Velodrome. Gledatelja: 61.000. Sudac: Karasev (Rusija). Žuti kartoni: Gudmundsson, Finnbogason, Saevarsson / Kadar, Kleinheisler, Nagy.