Maestralna igra Hezonje potopila BiH

Hrvatska reprezentacija upisala je još jednu pobjedu

Mario Hezonja/Foto Saša Trifunovski

Hrvatska košarkaška reprezentacija upisala je pobjedu u još jednoj pripremnoj utakmici pred Eurobasket. Izabranici Velimira Perasovića svladali su susjede rezultatom 97:79.

Nakon teške pobjede protiv Estonije, raspoložena Hrvatska na krilima Marija Hezonje uvjerljivo je slavila protiv reprezentacije Bosne i Hercegovine. Naša reprezentacija u igru je krenula nervozno s puno nepovezanih napada i gosti su vrlo lako došli do vodstva. Zahvaljujući igri Stipčevića i Bogdanovića, na odmor se otišlo s tri poena prednosti. U 25.minuti susreta Bojan Bogdanović, naš najbolji igrač, morao je završiti svoj nastup zbog ozljede skočnog zgloba. Prognoze tvrde da se ne radi o ozbiljnijoj povredi, ali ipak će se trebati čekati rezultati magnetske rezonance. U nastavku Hezonja i Stipčević dovode Hrvatsku do vodstva od 14 razlike.

U posljednjoj četvrtini naši košarkaši se opuštaju te susjedi dolaze do samo pet poena zaostatka. Veselje im vrlo brzo kvari Hezonja koji opet pogađa za tri poena, kao i u zadnjem napadu za konačnih 97:79. Stopostotan na trici bio je i izvanredni Rok Stipčević sa 4/4. Mladi Dubrovčanin u dresu Hrvatske pokazao je zagrebačkoj publici koliko vrijedi i bio najefikasniji s 24 poena.