Maestralna pobjeda Ćorića, 25. nositeljica izbacila Anu Konjuh

Borna Ćorić slavio je protiv Ukrajinca Sergija Stahovskog, dok je Francuskinja Alize Cornet bila prejaka za Anu Konjuh.

Borna Ćorić/Foto: Gettyimages

Nakon tri sata i 55 minuta teške borbe 18-godišnji Borna Ćorić uspio je svladati Ukrajinca Sergija Stahovskog u pet setova rezultatom 4:6, 7:6 (5), 6:2, 1:6 i 9:7. Iako je ove sezone već gubio od ukrajinskog tenisača, 49. tenisača svijeta, na Zagreb Indoorsu, pokazao je karakter protiv 11 godina starijeg tenisača izborivši drugu pobjedu na travnatoj podlozi u karijeri.

U prvome setu Ćorić gubi vlastiti servis kod rezultata 2:2 koji je Ukrajinac vješto držao do kraja seta. U drugoj dionici vidjeli smo mirnijeg Bornu koji je kod vodstva 6:5 imao veliku prilku za oduzimanje servisa što nije iskoristio, ali tek do 13 igre gdje poravnava rezultat na 1:1 u setovima.

Dva breaka u trećem setu bila su naznaka dobrog ritma 40. tenisača svijeta koji je prenio u četvrti gdje odmah na početku oduzima servis Stahovskom. Ipak, sljedećih 6 gemova pripada Ukrajincu u kojima se Ćorićeva igra potpuno raspala.

Iako bi se mnogi iskusniji igrači u tim trenucima predali, Ćorić je igrao izjednačeni peti set u kojem je imao više prilika za obrat. Kod 4:4 Ćorić je imao problema s grčevima unatoč kojih je uspio spasiti dvije break prilike, a već u sljedećoj igri propustio je dvije meč lopte. Do 8:7 stvari se nisu mijenjale, a tada Ćorić iskorištava četvrtu meč loptu za svoju prvu pobjedu u All England Clubu.

Sljedeći protivnik mu je Andreas Seppi koji je 25. nositelj turnira. Danas je uvjerljivo pobijedio Britanca Brydana Kleina rezultatom 6:3, 6:2, 6:2, a ove je sezone na travi već potvrdio svoju dobru formu igranjem finala Hallea gdje je izgubio od Rogera Federera.

Hrvatska tenisačica Ana Konjuh prva je od hrvatskih predstavnika ispala sa ovogodišnjeg Wimbledona. Nakon pobjeda Čilića, Karlovića, LučićBaroni i Ćorića, Konjuh je ispala od 25 nositeljice turnira, Alize Cornet s uvjerljivih 6:2 6:2.

Cornet je Anu s terena ispratila za 66 minuta, a nažalost mladu Dubrovkinju očekuje pad na WTA ljestvici zbog toga što je branila 3. kolo iz prošle godine kada ju je izbacila Caroline Wozniacki. Cornet je ove sezone u vrlo slaboj formi, do sada je samo na dva turnira uspjela vezati više od dvije pobjede, ali Wimbledon je njezin najdraži turnir gdje je prošle sezone svladala Serenu Williams.

Ana Konjuh sezonu na travi tako je završila osvajanjem svog prvog WTA turnira u Nottinghamu.