Maestralni kapetan Rakitić

Rakitić je upisao tri asistencije u razmaku 25 minuta.

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je fenomenalnih 45 minuta za Barcelonu u Kupu kralja protiv Leonese.

Barcelona je slavila sa 4:1 i potvrdila prolazak u osminu finala. U izostanku Messija, Piquea, Busquetsa, trener Valverde je Rakitića nagradio kapetanskom trakom, a ovaj je uzvratio sa tri asistencije u razmaku od samo 25 minuta.

Najprije je u 18. minuti asistirao Muniru El Haddadiju, potom osam minuta kasnije Denisu Suarezu, a dvije minute prije kraja prvog poluvremena, na Ivanovo dodavanje zabija i Brazilac Malcom. Rakitića je na poluvremenu zamjenio Busquets. Suarez je u 70. minuti postigao i drugi pogodak na utakmici, a počasni gol za trećeligaša postigao je Sene.

Atletico Madrid sa 4:0 je bio bolji od Sant Andreua, a drugi pogodak postigao je Nikola Kalinić nakon asistencije Ariasa.