Maestro Luka Modrić za pobjedu Vatrenih… Trijumfalni start: Hrvatska-Turska 1:0!

Junačka izvedba Ćorluke, desetak promašenih zicera, ali vrlo dobro igra i - 100% zasluženi trijumf

Hrvatska je odigrala vrlo dobru, gotovo pa odličnu utakmicu i u otvaranju skupine D na Euru 2016 ostvarila minimalni, ali 100% zasluženi trijumf nad Turskom – 1:0!
Relativno ravnopravno bilo je prvih 15-20 minuta, imali smo tri dobre prigode, a Turci jedan zicer, ali u završnici su Vatreni bili bolji pa to okrunili dragulj-pogotkom maestra Luke Modrića u 41. minuti. Turska je obrana odbila jednu loptu koja je u visokom luku pala na Modrićevu nogu, uslijedio je volej punom nogom sa 24 metra i udarac je bio sjajan, ne neobranjiv no predobar za Babacana, a to je najvažnije.
Najvažnija je pobjeda. Štogod pričali, prva utakmica je najbitnija. Ne treba upadati u euforiju, ali napravili smo golem posao. Mogli smo ih dobiti i s 3-4 razlike“, pričao je Darijo Srna.
U nastavku smo bili još otvoreniji i bolji jer ako se povučemo to ne bi bila Hrvatska. Hvala navijačima, njh 10.000 nas je nosilo. Idemo dalje, odmoriti se, pripremiti za Češku pa osigurati drugi krug!“, zaključio je kapetan.
I ima pravo. Mogli smo razbiti Tursku… Imali smo “brdo” zicera no ključno je da smo igrali dobro i pobijedili. Liječnik Vatrenih, doktor Boris Nemec, uvjerava da će se kolosalni Vedran Ćorluka oporaviti do petka i utakmice sa Češkom (18:00, St-Etienne). Čovjek je više od sat vremena igrao bez obzira na to što mu je krv tekla gotovo neprekidno! Velemajstor i junak.

Čarli
Kruna cijele priče bio je gol najboljeg veznjaka na svijetu i jednog od najboljih igrača na svijetu.
Igrali smo svoju igru i nadam se da su navijači zadovoljni jer mi sigurno jesmo“, govorio je maestro Modrić.
Nadam se da ćemo nastaviti u ovome ritmu. Nismo bahati nego vjerujemo u sebe. Gol? Dobro mi je legla lopta“, smijao se Modrić koji je odigrao fenomenalnu utakmicu. Činjenica koja bi stajala i da nije zabio gol koji već trećeg dana Eura sigurno postaje jedan od najboljih na cijelom Euru.

L.Modrić
U obrani smo bili sigurni dopustivši samo jednu pravu šansu Turcima. Strinić na lijevom boku nije radio čuda, ali nije ni kiksao, a Brozović je na desnoj strani ispred Srne odigrao odličnu utakmicu. Jednako kao Perišić na lijevoj polušpici. Bilo bi lijepo da je Interov majstor zabio i gol jer šansi je sigurno imao no ne treba tražiti minuse…Subašić: odličan, siguran, silno važan za mir cijele momčadi. Hrvatska je danas bila – sjajna!
Stvoreno je jako puno prigoda, Mandžukić je radio u svom klasičnom stilu, “rintao” svih 90 minuta, a cijela je momčad potpuno nevidljivima učinila dva najjača turska aduta, Calhanoglua i Ardu Turana. Dobro je da nam se promašeni ziceri nisu osvetili i nadamo se da će netko, Češka, Španjolska i dalje u drugom krugu (da, sigurni smo da Hrvatska ide dalje!) platiti ceh, da ćemo nekome žestoko napuniti mrežu.
Prva je utakmica na svakom velikom natjecanju najvažnija i najteža, a Vatreni su u tim okolnostima na Parku prinčeva pokazali da imaju svu potrebnu klasu, kvalitetu i snagu da bi na Euru napravili – velike stvari. Ili, kako je rekao, izbornik Čačić: “Sa ovakvim Modrićem možemo jako puno“.
Puni optimizma čekamo petak i sraz sa Češkom. Bravo Vatreni! SAMO HRVATSKA!

HRVATSKA-TURSKA 1:0
Strijelac: 1:0 Modrić (41′).
HRVATSKA (4-2-3-1): Subašić – Srna, Ćorluka, Vida, Strinić – Badelj, Modrić – Brozović, Rakitić (89′ Schildenfeld), Perišić (87′ Kramarić) – Mandžukić (90′ Pjaca). Izbornik: Čačić.
TURSKA (4-5-1): Babacan – Gonul, Topal, H.Balta, Erkin – Calhanoglu, Tufan, S.Inan, Ozkayup (46′ V.Sen), A.Turan (65′ B.Yilmaz) – C.Tosun (69′ E.Mor). Izbornik: F.Terim.
PARIZ Park Prinčeva. Gledatelja: 48.000. Sudac: Erikssen (Švedska). Žuti kartoni: Cenk Tosun (31′), Hakan Balta (48′), Strinić (80′), V.Sen (90′).