Maja Poljak osvojila odbojkašku Ligu prvaka s turskim Eczacibasijem

Maji Poljak bio je ovo četvrti naslov prvaka Europe sa trećim različitim klubom.

Maja Poljak/Foto fivb.org

Nakon 2005. i 2007. godine kada je bila najbolja sa talijanskim Bergamom te 2011. kada je trofej najboljih u Europi osvojila sa Vakifbankom, kapetanica hrvatske odbojkaške reprezentacije Maja Poljak u nedjelju je po četvrti je put u karijeri postala prvakinjom Europe sa trećom različitom momčadi, turskim Eczacibasijem.

Uz to je 31-godišnja Poljak primila i veliko individualno priznanje za najbolju blokericu završnog turnira što joj je pošlo za rukom po treći put u karijeri. Eczacibasi je prvo u polufinalnom ogledu svladao favorita za naslov, Vakifbank, bivši klub Maje Poljak. Bilo je 3:1 za turski klub koji se tako nakon prošlogodišnjeg četvrtog mjesta prvi put plasirao u finale.

Tamo su svladale još jedno iznenađenje odbojkaške Lige prvaka, talijansku momčad Busto Arsizio koji je u polufinalu svladao domaću ekipu Chemik. Bilo je 3:0 za Talijanke. Inače, turnir je odigran u poljskom gradu Sczeczinu.

U finalnom dvoboju Eczacibasi je lakoćom svladao Busto Arsizio rezultatom 3:0. U dvoboju za treće mjesto Vakifbank je svladao Chemik ostavivši poljsku momčad bez osvojenog seta na završnom turniru. Vakifbank je tako nakon prvog i drugog mjesta u posljednja dva izdanja Lige prvakinja, sad osvojio i treće mjesto.