Majstor ostaje majstor: Ivica Olić zabio prekrasan gol Bayernu na otvaranju nove sezone Bundeslige

Wolfsburg je poražen sa 1:3, a Olić je matirao Manuela Neuera neobranjivim udarcem s ruba šesnaesterca

Sezone Bundeslige redaju se jedna za drugom, ali neke stvari ostaju vječne. Ivica Olić jedna je od njih. Hrvatski reprezentativac koji će za manje od mjesec dana zagaziti u 36. godinu života otvorio je novu kampanju na najbolji način – golčinom protiv aktualnog prvaka Bayerna!

Nemoćni Neuer

Domaćini su pred 71.000 gledatelja protiv Wolfsburga slavili sa 2:1, a Olić je prednost Bayerna smanjio u 52. minuti.

Nakon što je Vierinha izveo aut na desnoj strani, napadač iz Davora prihvatio je loptu ispred šesnaesterca, prevario Badstubera te neobranjivo sa 16 metara iskosa pogodio mrežu. Manuel Neuer rastegnuo se kao žvakaća guma, ali to mu nije pomoglo.

Bundesligaški gol broj 66

Za Bayern su u prvom poluvremenu strijelci bili Thomas Müller (37.) i Arjen Robben (47.).

Olić je na terenu proveo svih 90 minuta. Ovo mu je bio 29. gol u 77. nastupu za Wolfsburg te ukupno 66. u Bundesligi. U redovima gostujuće momčadi nije bilo Ivana Perišića koji se oporavlja od operacije ramena.

BM VS WB 2-1 by footballhighlightchannel