EP Rukomet: Makedonija u sjajnoj utakmici slomila Sloveniju!

Makedonija je priredila iznenađenje pobijedivši Sloveniju u fantastičnoj utakmici prepunoj preokreta. U ispunjenoj zagrebačkoj areni u duelu sjajnih stratega Raul Gonzalez nadvisio je Veselina Vujevića. Makedonci su pokazali da nisu samo Kiril Lazarov, da i ostali znaju igrati rukomet. Na kraju je rezultat glasio 25:24.

Slovenci su se brzo odlijepili na tri gola prednosti na krilima Žige Mlakara i Matevža Skoka. No, do poluvremena Makedonci su uspjeli izjednačiti na krilima bekovskih igrača. Mitrevski se razbranio i na poluvrijeme se otišlo s 11:11.

U drugom dijelu blitzkrieg Makedonije i velikih 15:11 za izabranike Raula Gonzaleza. No, nije bilo gotovo. Slovenci su na krilima Blagotinšeka, Janca i Zarabeca uspjeli preokrenuti i povesti 20:21. Kad je Blaž Janc doveo Slovence u prednost 23:24 činilo se da su Vujevićevi izabranici uspjeli pronaći svoju igru. No, braća Lazarov donose novu prednost u korist Makedonaca. U posljednje tri minute Slovenci prave tri neshvatljive pogreške u napadu i u posljednju minutu ušlo se s 25:24. Makedonci su pametno sačuvali loptu i uslijedilo je veliko slavlje igrača i navijača.

U redovima pobjednika Manaskov je zabio osam, a Kiril Lazarov sedam pogodaka. No, zajedno su potrošili čak 29 lopti. Odličan je bio Stojanche Stoilov, koji je pravio velike probleme Slovencima na crti, te izborio niz isključenja i sedmeraca. Mitrevski je upisao devet obrana, a Ristovski pet.

Kod poraženih Mlakar je zabio četiri, a Blagotinšek, Janc, Zarabec i Cingesar dodali su po tri. Skok je ubilježio čak 15 obrana, no ni to nije pomoglo. Zarabec je proglašen igračem utakmice. Makedonija je ovom pobjedom vjerojatno osigurala drugi krug, dok se Slovenci moraju vaditi na aktualnim europskim prvacima, ukoliko žele napraviti nešto na Euru.