Malenica spriječio veći poraz, Majer odličan

Dinamo juri prema novom naslovu prvaka Hrvatske, pobjedom u susretu kola svoju prednost još povećali.

Susret 22. kola Hrvatski Telekom Prve lige odigran je u Zagrebu, između vodećeg Dinama i trećeplasiranog Osijeka. Već u prvom poluvremenu Dinamo je uspio stići do ugodne prednosti te su u nastavku potvrdili novu pobjedu u sezoni.

Krenuli su domaćini odlučno po nova tri boda i u četvrtoj minuti prvu priliku ne koristi Iyayi Believe Atiemwen, loptu šalje preko gola. Nigerijac je bio najopasniji u početnim minutama, međutim nije uspio svladati gostujućeg vratara. U osmoj minuti susreta prvijenac u dresu Dinama postiže Komnen Andrić, sjajno ga je dugom loptom našao Lovro Majer. Imali su Zagrepčani kontrolu nad igrom, sljedeći zgoditak je postignut u 21. minuti, tada treću priliku na utakmici koristi Atiemwen, također postiže prvi zgoditak u dresu modrih. Dinamo je imao priliku svoju prednost još povećati, ipak na poluvrijeme se odlazi rezultatom 2:0.

Nakon odmora nije došlo do većih promjena, Dinamo je nastavio s dominacijom i bilo je pitanje vremena, kada će povećati prednost. U 15. minuti nastavka dodavanje iz kornera koristi Amir Rrahmani, a treći pogodak na susretu postiže glavom. Dinamo je zadržao prednost do kraja susreta i upisao 18. pobjedu u prvenstvu.

Vodeća momčad lige je pobjedom nad Osijekom stigla do sedme uzastopne pobjede u prvenstvu i ima 16 bodova prednosti ispred najbližeg pratitelja iz Rijeke.

U sljedećem kolu Dinamo gostuje kod Lokomotive, a Osijek dočekuje Slaven Belupo.

GNK Dinamo – NK Osijek 3:0 (2:0)
Andrić 8’, Atiemwen 67’, Rrahmani 60’

Dinamo: Zagorac, Rrahmani, Perić, Lešković, Stojanović, Moro, Šitum, Gojak, Majer, Atiemwen, Andrić

Osijek: Malenica, Janža, Gutieri, Lopa, Šorša, Škorić, Pušić, Grgić, Marić, Aazaj, Šutalo