Malonogometašice Alumnusa prvakinje Hrvatske

Monika Conjar sa 33 pogotka ponijela je titulu najboljeg strijelca prvenstva.

U sportskoj dvorani u Jelkovcu odigrana je završnica 3. prvenstva Hrvatske u malom nogometu za žene, a prvim naslovom se okitila ekipa Alumnus SC Flegar koja je bila bolja od ŽMNK Split Tommyja rezultatom 5:3.

U utakmici za treće mjesto prošlogodišnje prvakinje MC Plus iz Svete Nedelje bile su bolje od Uspinjače, nove ekipe na ženskoj malonogometnoj sceni kojoj je i plasman na završnicu veliki uspjeh. Cure iz Svete Nedelje povele su u 9. minuti krasnim golom Ane Dujmović iz slobodnog udarca, a Uspinjača je izjednačila u 10. minuti golom Mihaele Brkić nakon kornera. Dujmović je u 19. minuti sa iste pozicije iz koje je postigla prvi pogodak ponovo matirala vratarku Horvatić, a već u sljedećem napadu Ivona Pejić povećala je vodstvo.

Početkom nastavka Mihaela Brkić je iskoristila poklon i ponovo smanjila vodstvo Alumnusa, ali opet se ukazala Ana Dujmović i nakon solo prodora zabila hattrick. Sredinom drugog poluvremena Petra Pezelj se ušetala u gol za 5:2 nakon odlične asistencije Ivane Stanić, a Stanić je postavila i konačni rezultat 6:2.

Finalni susret između Alumnusa i Split Tommyja bolje su otvorile Splićanke, već u trećoj minuti utakmice Petra Bračević je napravila prekršaj pred praznim golom i zaradila crveni karton, a Monika Conjar zabila šesterac i dovela Split u vodstvo. U 15. minuti Alumnus je izjednačio, Hercigonja je lijepo pucala, Mišetić odbila loptu, ali samo do Tomislave Matijević koja zakucava loptu u mrežu. Dvije minute kasnije Conjar je imala odličnu priliku vratiti vodstvo na splitsku stranu, Andrea Delišman brani, igračice Splita sporo su se vraćale u obranu, a iz kontre je Ema Rogar okrenula rezultat.

Anela Lubina na početku nastavka nadskočila je Delišman u jednoj naizgled bezopasnoj situaciji i izjednačila rezultat. U 29. minuti Tomislava Matijević je pogodila bliži kut nakon asistencije Tihane Nemčić iz kornera, a Nemčić je još jednu asistenciju upisala dvije minute kasnije kada je u kontri proigrala Mariju Žagar koja je pogodila malu mrežicu Mišetićinih vrata. Imala je Matijević priliku iz šesterca postići treći pogodak, ali pogodila je vratnicu, a već u sljedećem napadu Lubina je zabila za smanjenje rezultata. Lubina je dvije minute prije kraja utakmice zbog drugog žutog kartona isključena iz igre, a ono što nije uspjela sa šest, napravila je Matijević sa 10 metara i postavila konačnih 5:3 za prvi naslov prvaka Alumnusa.