Premiership: Manchester United sjajnim nastupom pobijedio Chelsea

U nedjeljnim susretima 33. kola Premier lige slavila su dva najtrofejnija engleska kluba. Manchester United na Old Traffordu protiv vodećeg Chelsea, a Liverpool na gostovanju kod WBA.

U nedjeljnom programu 33. kola engleske Premier lige odigrane su dvije utakmice, ali vrlo važne za nastavak prvenstva.

U derbiju kola Manchester United je na Old Traffordu ugostio vodeći Chelsea te slavio 2:0. Domaći su odigrali sjajnu utakmicu, bili puno bolji protivnik cijelo vrijeme i zasluženo pobijedili. O njihovoj dominaciji najbolje ogovori podatak da gosti na cijeloj utakmici nisu uputili niti jedan udarac u okvir vrata Davida de Gee. Utakmica je sjajno krenula za Crvene vragove, poveli su već u sedmoj minuti. Na centru jeloptu oduzeo Ander Herrera te sjajnom dubinskom loptom pronašao MArcusa Rashforda koji čagano vara Begovića koji je zamijenio ozlijeđenog Courtoisa na vratima Bluesa. Domaći su nastavili dominriati, ali do kraja poluvremena nisu imali novih opasnijih situacija. Zato su sjajno otvorili i drugi dio. Već u 49. minuti vodstvo je udvostručio asistent za prvi gol Herrera. Ovaj puta loptu je u šesnaestercu Chelsea osvojio Ashley Young te dodao Španjolcu koji puca s ruba kaznenog prostora, lopta se još odbila od Zoume te prevarila Begovića. Imao je još jednu dobru šansu i Rashford te jednu Lingard, ali nisu uspjeli pogoditi okvir gola. Na kraju potpuno zasluženo slavlje domaćih te novi kiks Chelsea čija se prednost na vrhu lagano topi.

U ranijem susretu danas Liverpool je slavio na gostovanju kod WBA minimalnih 0:1. Strijelac jedinog pogotka za Redse bio je Roberto Firmino u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. U 61. su i povećali vodstvo, ali pogodak Origija je poništen zbog zaleđa. Najbolju priliku imao je WBA u 80. minuti preko Phillipsa, ali njegov udarac lijepo je zasutavio Mignolet i sačuvao svojoj momčadi sva tri boda. Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za Liverpool te bio vrlo siguran na stoperskoj poziciji.

Chelsea je proazom ostao na 75 bodova iz 32 susreta te im se Tottenham sada približio na samo četiri boda dok je Liverpool na 66, ali s utakmicom više. Manchester United drži peto mjesto sa 60 bodova iz 31 utakmice. Na začelju je Sunderland s 21 bodom, tri manje od Middlesbrougha i sedam od Swansea.