SEHA LIGA

Mandalinić golom u zadnjim sekundama Zagrebu donio pobjedu nad Celjem

Stipe Mandalinić s golom u zadnjem napadu utakmice Zagrebašima donio nova tri boda protiv Celja i na najbolji mogući način najavio gostovanje kod Kielcea u nedjelju.

facebook: PPD Zagreb

U sklopu 9. kola SEHA Gazprom regionalne lige rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb svladavši slovensko Celje Pivovarnu Laško s rezultatom 28:27 (13:15) te osvojena nova tri boda učvrstili su svoje drugo mjesto na ljestvici.

Stari rivali u Sutinskim vrelima u Podsusedu pred oko tisuću gledatelja odigrali su odličnu i do same završnice uzbudljivu utakmicu. Prvih 10 minuta utakmica se odigravala gol za golom, a zatim su Zagrebaši morali loviti prednost Celjana.

Na poluvrijeme se otišlo s dva gola prednosti za goste te su Zagrebaši u nastavku morali postaviti puno ozbiljniju, čvršću i agresivniju obranu kako bih se mogli vratiti u igru i mogućnost osvajanja novih bodova. S čvrstom obranom razbranio se i domaći vratar Ivan Stevanović te pomogao svojim igračima da u 45. minuti PPD Zagreb uhvati priključak i pređe u vodstvo. Utakmica je do kraja bila neizvjesna jer su Celjani stalno držali priključak uz Zagreb.

U uzbudljivoj završnici Stipe Mandalinić ipak je senzacionalnim pogotkom okrenuo utakmicu u korist Zagreba i donio nove bodove.

U redovima PPD Zagreb junak utakmice bio je Mandalinić s upisanih 9 golova, dok sa gostujuće strane isti učinak imao je i Blaž Janc.

Pred rukometašima PPD Zagreb u nedjelju 27. studenog dvoboj je 8. kola VELUX EHF Lige prvaka u kojem će odmjeriti svoje snage protiv poljskog Kielcea.