Mandalinić na tribinama

U nastavku kvalifikacija Hrvatska muška rukometna reprezentacija bez Stipe Mandalinića.

Nakon poraza koji je prije nekoliko dana Hrvatska muška rukometna reprezentacija doživjela u prijateljskoj utakmici protiv Švedske, u subotu u Norrköpingu naši su im „vratili“ pobjedom s jednim, ali vrijednim golom razlike – 29:28 (16:17).

U drugom prijateljskom susretu sa Švedskom, europskim doprvakom, s odličnom se formom može pohvaliti Manuel Štrlek s postignutih sedam pogodaka, zatim Zlatko Horvat, Luka Cindrić i Jakov Vranković koji su zabili svaki po četiri gola. Vratar Mate Šunjić bilježi izvrsnih osam obrana. Međutim, priliku pokazati se nije dobio jedan hrvatski reprezentativac– Stipe Mandalinić.

Izbornik Lino Červar je sa stručnim stožerom odlučio da Stipe neće zaigrati u uzvratnom prijateljskom dvoboju zbog neprimjerenog ponašanja na klupi tijekom prve utakmice u Kilstuni. Hrvatski rukometni savez poručuje da je Červar u internom razgovoru Mandaliniću pojasnio razloge svoje odluke.

U zadnje vrijeme Mandaliniću baš i ne ide sve tako glatko. Podsjećamo, na Europskom prvenstvu u nekoliko ogleda nije bio Červarov prvi izbor. Odigrao je svega 27 minuta. Prošle je godine iz PPD Zagreba preselio u berlinski Füchse kojemu je naš reprezentativac zapeo za oko, gdje i pokušava pronaći veću ulogu.

Ipak mu je tek 25 godina pa smo sigurni da će biti još mnogo prilika za ovog Dalmatinca. Iduća je za dva mjeseca, točnije 8. i 12. lipnja kada će Kauboji protiv Crne Gore pokušati izboriti plasman na Svjetsko prvenstvo koje će se održati u Danskoj i Njemačkoj 2019. godine.