Mandić postigao prvi pogodak, među strijelcima i Melnjak, Tavares postao najuspješniji

Drugi poraz Igora Bišćana, Mariboru jesenski naslov. Marcos Tavares postao najbolji strijelac lige. Pogotke su u 18. kolu postigli Mandić i Melnjak.

Prva utakmica 18. kola Prve lige Telekom Slovenije trebala se odigrati u subotu između Ankarana i Aluminija, međutim susret je odgođen zbog vremenskih neprilika.

Tako su posljednje kolo jesenskog dijela otvorili Rudar iz Velenja i Triglav iz Kranja. Prije početka susreta Rudar je držao treće mjesto, dok je Triglav bio pretposljednji. Utakmicu su bolje otvorili gosti i stvarali prilike, do vodstva su stigli u 30. minuti, nakon ubačaja iz kornera. Glavom je pogodak postigao Matej Podlogar i postavio rezultat poluvremena. Unatoč vodstvu gosti su i dalje imali inicijativu, no u 57. minuti također glavom zabija Klemen Bolha. U nekoliko navrata gosti iz Kranja nisu imali sreće i gubili pred kraj utakmice. Ovog puta u 73. minuti u mrežu loptu posprema Matej Poplatnik, s deset pogodaka drugi strijelac lige. Triglav je stigao do treće ovosezonske pobjede, ipak ostaju na devetom mjestu tabele.

U večernjem terminu u Ljudskom vrtu susreli su se aktualni prvaci i gosti iz Gorice. Maribor je nakon poraza od Celja tražio pobjedu, koja bi im osigurala naslov jesenskog prvaka. U prvom dijelu nije bilo puno prilika, ipak do vodstva stižu domaći pred kraj poluvremena. Ubačaj u kazneni prostor stigao je do Damjana Bohara, koji preciznim udarcem pogađa za vodstvo. Drugi dio odlično otvaraju gosti, iz kontranapada zabijaju za izjednačenje u 49. minuti, napad je uspješno završio Kyrian Chinazorm Nwabueze. Maribor je u nastavku preuzeo kontrolu i stvarao prilike, dvije minute prije kraja utakmice, s igračem više na terenu za pobjedu zabija Marcos Tavares. Bio je to njegov 131. pogodak u slovenskoj nogometnoj ligi, samim time preuzeo je vrh ljestvice najučinkovitijih strijelaca. Maribor je s tri boda prednosti sam u vrhu lige, Gorica je ostala na šestom mjestu.

U Krškom su pod vodstvom novog trenera Radovana Karanovića dočekali neugodne Celjane. Domaćin je nakon promjene trenera stigao i do prve pobjede. Već u sedmoj minuti Nikola Mandić iznenadio je gostujućeg vratara, bio je to njegov prvi pogodak u prvenstvu. Do kraja prve dionice bilo je nekoliko prigoda s obje strane, ipak mrežu su mirovale i Krško je ostalo u vodstvu. Za goste je u 63. minuti izjednačio Luka Šušnjara, u gol je pospremio odbijanac. Krško je do pobjede s 3:1 stiglo pogocima u razmaku od dvije minute, oba puta su zabili nakon kornera. U 77. minuti precizan je bio najbolji strijelac lige Miljan Škrbić, dok je rezultat utakmice dvije minute kasnije postavio Leo Ejup.

U nedjelju je dvoboj kola odigran u Domžalama, gdje je gostovala Bišćanova Olimpija. Ljubljančani su u prvom poluvremenu pokazali blijedu predstavu, što su domaćini iskoristili i poveli u 29. minuti. Na ubačaju iz kornera najviši je bio Dario Melnjak, bivši igrač Slaven Belupa. Olimpija je u nastavku prikazala bolju igru, međutim nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti domaćinu. Još najbliže pogotku Ljubljančani su bili u 54. minuti, stativu je pogodio Rok Kronaveter. Olimpija je doživjela drugi poraz u sezoni i sada za Mariborom zaostaje 3 boda.