Mandžukić donio Juventusu pobjedu u derbiju (VIDEO)

Mario Mandžukić pogodio je za pobjedu protiv Fiorentine!

Derbi 16. kola Serie A između Juventusa i Fiorentine većinom je protekao u znaku nesadržajne igre i ‘opake’ borbe u sredini travnjaka, a konačnog pobjednika na koncu su odlučili individualni potezi, serije napada (na mahove) i izolirani pokušaji, uglavnom – stare dame.

Viole su ušutkale Olimpijski stadion u Torinu već u drugoj minuti, Josip Iličić poentirao je iz kaznenog udarca poslije neopreznog starta Patricea Evre, no rezultat je u egal tek četiri minute kasnije vratio Juan Cuadrado. Evra se iskupio za počinjeni jedanaesterac i sjajno ubacio u kazneni prostor Fiorentine, a fantastičnim lobom glavom u konačnici je poentirao 27-godišnji Kolumbijac.

U sljedećih šezdesetak minuta gotovo da i nismo zabilježili osjetniju prigodu; moglo se vidjeti bljeskova Dybale ili Paula Pogbe, a prvi pokušaj do tada potpuno samozatajnog hrvatskog napadača Marija Mandžukića vidjeli smo u 71. minuti. Kockasti je reprezentativac oprobao udarac glavom, ali nije bio precizan.

No, samo deset minuta kasnije najbolji igrač Juventusa u mjesecu studenom, koji je nagradu službeno i primio na početku utakmice, ni iz čega je doveo Juve u vodstvo, zakucavši loptu u mrežu poslije jednog odbijanca. Činilo se kako će to biti i konačan rezultat, međutim još jedan zgoditak za finalnih 3:1 ipak je u sudačkoj nadoknadi zabio Dybala.

Mandžukić je na travnjaku bio do 85. minute, kad ga je zamijenio Alvaro Morata, dok su čitavu utakmicu u dresu Fiorentine odigrali Milan Badelj i Nikola Kalinić. Ante Rebić ni ovoga puta nije ulazio u igru s klupe za pričuve.

Fiorentina je ovim porazom pala na četvrto mjesto Serie A s 32 boda, dok je Juve mjesto iza s dva poena manje. Vodeće mjesto i dalje drži Inter s 26 bodova, odnosno četiri više od drugoplasiranih nogometaša Napolija.