Mandžukić s Bayernom osigurao naslov prvaka, Perišić strijelac u pobjedi Wolfsburga

Utakmice 27. kola: Hertha - Bayern 1:3, Werder - Wolfsburg 1:3. Perišić je zaključio jednu brzu akciju Wolfsburga u 10. minuti

Bundesliga, 27. kolo

WERDER – WOLFSBURG 1:3

Weserstadion. Gledatelja: 35.000. Sudac: Siebert (Njemačka).

Strijelci: 0:1 Malanda Adje (2′), 0:2 Perišić (10′), 1:2 Prodl (16′), 1:3 Arnold (80′).

WERDER: Wolf, Prodl, Lukimya, Caldirola, Fritz, Hunt, Obraniak (od 46′ Elia), Junuzović, Kroos (od 45′ Makiadi), Petersen (od 90′ Ayçiçek), Di Santo.

WOLFSBURG: Benaglio (od 46′  Grün), Naldo, Klose, Rodriguez, Gustavo, Perišić (od 89′ Polak), Trasch, Caligiuri, Malanda Adje, Arnold (od 89′ Schäfer), Olić.

Nogometaši Bayerna postali su prvaci Njemačke, dok je Wolfsburg slavio na gostovanju kod Werdera uz pogodak hrvatskog reprezentativca Ivana Perišića koji je ujedno zaradio žuti karton. Perišić je zaključio jednu brzu akciju Wolfsburga u 10. minuti. Ivica Olić odigrao je cijelu utakmicu za Wolfsburg, Perišić je zamijenjen u 89.  minuti.

Bayern je pobjedom na gostovanju kod Herthe 3:1 i službeno potvrdio naslov prvaka! Naime, Bavarci sada imaju 27 bodova pred Borussijom Dortmund koja do kraja sezone u preostalih osam utakmica može osvojiti maksimalno 24 boda. Mario Mandžukić u igru je ušao u 55. minuti.