Mandžukić igrao u remiju Galatasaraya i Atletica, Rakitić i Halilović nastupili u porazu od Napolija

Ivan Rakitić je bio autor najbolje Barçine šanse, no Munir njegovu asistenciju nije pretvorio u pogodak

Mario Mandžukić u utakmici protiv Galatasaraya/foto: Clubatleticodemadrid.com

Mario Mandžukić odradio je svih 90 minuta u remiju Galatasaraya i svog Atlética u Izmiru (0:0), dok su Ivan Rakitić i Alen Halilović sudjelovali u porazu Barcelone od Napolija (0:1) u Ženevi.

Povratak Marija Mandžukića u prvi sastav Atlética nije Madriđanima donio potrebnu ubojitost u napadu. U remiju s Galatasarayem u Izmiru (0:0) aktualni su španjolski prvaci bili dominantniji i imali više izglednih prilika, no nedostajala je egzekucija.

Mandžukić je kao isturena špica u formaciji 4-2-3-1 odigrao cijelu utakmicu. Dobivao je uglavnom sve zračne dvoboje i imao jednu bolju šansu kada je driblingom izbacio suparnika i pucao ljevicom, no lopta nije htjela u mrežu.

Barça je neuspješno odradila provjeru u Ženevi. Bez Messija i Neymara u sastavu, igrači Luisa Enriquea upisali su poraz od Napolija. Pobjednički gol zabio je nakon pogreške vratara Brava u 80. minuti Blerim Džemaili, a minutažu su dobila obojica Hrvata.

Ivan Rakitić je bio u početnom sastavu kao desni veznjak u formaciji 4-3-3 i izašao iz igre u 60. minuti. Istovremeno je na teren istrčao Alen Halilović u ulozi desnog krila. Rakitić je bio i autor najbolje Barçine šanse, no njegovo dodavanje Munir El Haddadi nije pretvorio u pogodak.