Marach i Pavić u finalu Dohe

Jedinu titulu Marach i Pavić osvojili su u Stockholmu, a Doha će im biti peto finale.

Sjajan meč odigrali su Austrijanac Oliver Marach i naš Mate Pavić u polufinalu ATP 250 turnira u katarskoj Dohi te sa 6:3 i 6:4 pobjedili španjolsku kombinaciju Carreno-Busta/Garcia-Lopez za peto zajedničko finale.

Nevjerovatan prvi set sa samo jednim izgubljenim poenom na svom servisu austrijsko-hrvatske kombinacije. Marach i Pavić kod 3:2 su iskoristili prvu i jedinu break loptu i nakon toga se prošetali do seta. U drugom setu su imali malo više problema, spašavali su dvije prilike za obrat kod 2:1 za Španjolce, ali odmah u idućem gemu dolaze do breaka, te su do kraja zadržali prednost za mirnu pobjedu i prvo finale u prvom nastupu ove sezone.

Ovo je bila 10. pobjeda u nizu za Maracha i Pavića, a jedini poraz koji im se u međuvremenu računa je onaj u polufinalu Beča kada su predali prije početka meča Demolineru i Querreyu. U finalu će igrati protiv britansko-brazilske kombinacije Murray/Soares koji su sa 6:3 4:6 10:6 pobjedili F.Lopeza i Rama.

24-godišnji Pavić i 37-godišnji Marach počeli su igrati zajedno prošle sezone te su osvojili turnir u Stockholmu i izgubili finala Wimbledona, Antalyje i Stuttgarta. Uspjeli su se plasirati na završni masters u Londonu kao prve zamjene, a nakon odustajanja Dodiga i Granollersa došli su i do prve pobjede nad braćom Bryan.