Marca uoči madridskog derbija: Oprez, Mandžukiću su zadnji put trebale samo dvije minute da zabije Realu

Novinari madridskog dnevnika povukli su usporedbu s Karimom Benzemom, koji je u posljednjih 18 nastupa za Real postigao samo dva gola

Mario Mandžukić slavi gol protiv Reala/foto: Clubatleticodemadrid.com/Angel Gutierrez

Poslastica kola u španjolskoj Primeri definitivno će biti subotnji madridski derbi između Reala i Atlética na Santiago Bernabéuu (20.00), a španjolski novinari već danima najavljuju novi okršaj Ancelottijeve i Simeoneove momčadi.

Zamijenio Costu u svakom pogledu

Madridski se rivali ove sezone susreću već treći put, a kraljevski je klub motiviran i traži revanš za ukupni poraz u španjolskom Superkupu (1:1, 0:1). Za podsjećanje, Atléticu je trofej 22. kolovoza donio Mario Mandžukić i to pogotkom nakon 77 sekundi. Na hrvatskog se napadača u jednom od najavnih tekstova osvrnula i Marca.

Mandžukićev dosadašnji učinak u Atléticu

Nastupi: 4

Minute: 299

Golovi: 2

Asistencije: 0

„Mandžukiću je posljednji put trebalo manje od dvije minute da pronađe Realovu mrežu i svojoj momčadi osigura naslov. U Atléticu više uopće ne dvoje je li on novi Costa. Zamijenio je Chelseajevog napadača u svakom pogledu, počevši od doprinosa u derbiju“, ističe madridski dnevnik.

Nova prilika za dokazivanje

Novinari Marce usporedili su Mandžukića s Benzemom, koji je u posljednjih 18 službenih nastupa za Real uspio zabiti samo dva gola. Učinak obojice u subotu će biti pod povećalom.

„Mandžukić je već predstavio svoje ambicije s dva značajna nastupa u Superkupu. U prvoj utakmici nije bio strijelac, ali je otvarao rupe u suparničkoj obrani i kreirao prostor za šanse. Sada će imati novu priliku za dokazivanje“, zaključuje Marca.