Marčinković tricom odveo Split do pobjede protiv Cibone

Pavle Marčinković zabio je tricu za pobjedu šest sekundi prije kraja.

Košarkaši Splita savladali su na Gripama Cibonu rezultatom 70:67 u utakmici osmog kola HT Premijer lige.

KK Split – KK Cibona 70:67

Domaći su sa 6:0 otvorili susret, a nakon smanjenja Novačića na 6:4 napravili seriju 14:0 i postigli veliku prednost. Na otvaranju druge četvrtine Vukovi predvođeni Jeffersonom prave seriju od 10 koševa u nizu i dolaze na samo šest koševa zaostatka, međutim više od toga nisu se uspjeli približiti u prvom poluvremenu.

Bilinovac sa pet uzastopnih koševa otvara treću dionicu i najavljuje povratak Cibosa u utakmicu, a on je došao preko Ljubičića koji je u posljednjoj minuti treće četvrtine postigao šest koševa i izjednačio rezultat na 48:48. Tricom Marića Cibona preuzima vodstvo koje je trajalo do minutu i pol prije kraja. Pri vodstvu Splita 67:66, Ljubičić pogađa samo jedno bacanje, a šest sekundi prije kraja Marčinković pogađa tricu za pobjedu Splita.

Michael Jamal Collins sa 20 koševa i 18 skokova te Tomislav Gabrić sa 19 koševa i Pavle Marčinković sa 14 koševa predvodili su Split do pobjede. Marko Ljubičić zabio je 20, Leon Jefferson 15, a Josip Bilinovac 14 koševa za Cibonu.