Maribor izbačen iz Lige prvaka!

Slovenski prvak napustio je europske travnjake već u početnoj fazi Lige prvaka...

Samo godinu dana nakon što se u elitnoj fazi Lige prvaka gotovo ravnopravno ‘hrvao’ s Chelseajem, Schalkeom i Sportingom, slovenski Maribor ovogodišnje je europsko putovanje okončao već u drugom pretkolu Lige prvaka.

Debakl slovenskog prvaka upriličen je protiv slabašne kazahstanke Astane, koja je minimalni (1:0) poraz iz prve utakmice ‘pretvorila’ u 3:1 te se na taj način plasirala u sljedeću fazu natjecanja, potpuno šokiravši nemoćne Mariborčane.

Domaćin je poveo u 12. minuti zaslugama Džolčijeva, Maribor je u igru vratio Rajčević (39), no samo četiri minute kasnije tribine su ponovno poludjele nakon što je za Astanu pogodio Canas. Konačan rezultat postavio je u 58. minuti Twumasi, a Slovenci nisu uspjeli prirediti preokret u posljednjih dvadesetak minuta ni s obzirom na činjenicu da su igrali s igračem više.

Astanu pak u trećem pretkolu Lige prvaka čeka finski Helsinki.