Marijo Možnik unatoč ozljedi leđa osvojio 4. mjesto na Svjetskom kupu u Dohi

Posljednjeg dana Svjetskog kupa u Dohi, Marijo Možnik ostvario je 4. mjesto u četvrtom finalu hrvatskih gimnastičara.

Nakon srebra Matije Barona na konju s hvataljkama, četvrtog mjesta Tomislava Markovića i osmog mjesta Andreja Korosteljeva na parteru, Marijo Možnik osvojio je četvrto mjesto na preči.

Unatoč ozljedi leđa koju je zadobio izvodeći svoj element, Možnik se vratio na spravu i odradio svoju vježbu do kraja. Iako je pao, osvojio je četvrto mjesto s 13.875 bodova zbog toga jer je još nekoliko natjecatelja palo tijekom vježbe.

Prvo mjesto osvojio je Argentinac Nicolas Cordoba sa 15.250 bodova, dok su drugi i treći bili Japanac Kazuyuki Takede (14.900) i Amerikanac Danell Leyva (13.975).

Možnikov trener Tigran Gorički izjavio je: Turski fizioterapeut mu je priskočio u pomoć, dosta ga boli, ali nadamo se da nije ništa ozbiljnije. Sljedećeg vikenda je Svjetski kup u Ljubljani, taj nastup je upitan za Marija, no vjerujem da ovo neće utjecati na Europsko prvenstvo koje nas čeka u Montpellieru za tri tjedna.”