Marin Čilić: “Doveo sam se u nezgodnu situaciju”

Marin Čilić je nakon maratonskog dvoboja svladao 17. nositelja Johna Isnera.

Marinu Čiliću trebala su dva dana za prolazak trećeg kola i plasman u drugi tjedan Wimbledona. Nakon četiri sata i 32 minute Čilić je pobijedio Johna Isnera s 12:10 u petom setu.

Bio je to 23. Čilićev meč u pet setova te 17. pobjeda devetog nositelja turnira koji je naglasio kako je bio nervozan zbog propuštenih prilika u dva tie-breaka koja je izgubio: “Doveo sam se u nezgodnu situaciju. Da smo jučer nastavili bio bi definitivno u puno većoj prednosti.”

Čilić je imao četiri neiskorištene meč lopte do pete koju je napokon iskoristio dvostrukom pogreškom Isnera, a u petom setu imao je i prednost breaka: “Bio sam bolji igrač jučer i bilo bi nezgodno da sam izgubio danas.”

Sljedeći Marinov protivnik je Denis Kudla, 105. tenisač svijeta s kojim će Čilić prvi puta igrati, a Međugorac naglašava kako se prije svega mora koncentrirati na svoju igru.