Marin Čilić ekspresno do drugog tjedna Roland Garrosa

Marin Čilić ponovno je odigrao odličan meč i slavio je 3:0 protiv Leonarda Mayera.

Marin Čilić/Foto: commons.wikimedia.org - FilipFeja

Tri meča, tri pobjede, set razlika 9:0. To je Marin Čilić na ovogodišnjem Roland Garrosu, a posljednji put u takvim izdanjima smo ga gledali kada je pokorio US Open.

Dva sata i sedam minuta trebalo mu je da u trećem kolu pobijedi odličnog Argentinca i 23. nositelja Leonarda Mayera. O dominaciji najbolje govori sam rezultat i duplo više osvojenih gemova. Marin je svoj početni servis izgubio samo jednom, na početku drugog seta, ali potom je ekspresno povezao tri ‘breaka’i poveo 2:0. U trećem setu, naš najbolji tenisač je dominirao, imao je nekoliko prilika za oduzimanje servisa, a konačni ‘break’ napravio je kada je bilo najbitnije, u 9. igri. Potom je rutinirao održao svoj servis i iskoristio prvu meč loptu za pobjedu 6:3, 6:2, 6:4.

Ovom pobjedom Čilić je ušao u drugi tjedan turnira i (za sada) zaradio 90 bodova na ATP ljestvici s obzirom na to da je prošle godine ispao u trećem kolu. Protivnik u osmini finala će mu biti bolji iz dvoboja David Ferrer Simone Bolleli.

Danas na teren izlazi i Borna Ćorić kojeg čeka Jack Sock.