Marin Čilić ekspresno u četvrtfinale

Marin Čilić/Foto: facebook.com/DavisCupTennis

Marin Čilić se plasirao u četvrtfinale Roland Garrosa što mu je ujedno i najbolji rezultat na Roland Garrosu u karijeri. Kevin Anderson je zbog ozljede leđa bio primoran predati meč Marinu Čiliću nakon rezultata 6-3 i 3-0. Meč je trajao svega 51 minutu.

Poveo je Anderson sa 2-0 u prvom setu i činilo se kako će Marin imati težak zadatak danas. No, ubrzo je okrenuo rezultat i ekspresno dobio prvi set, a zatim u drugom setu poveo s 3-0 i čak dva breaka prednosti.

Marin Čilić može biti prilično zadovoljan ovakvim razvojem situacije, a pogotovo i činjenicom da je na terenu proveo jako malo vremena, odnosno ukupno šest sati nakon četiri meča.

U četvrtfinalu ga očekuje Švicarac Stanislas Wawrinka koji je do sada sve mečeve pobijedio sa 3-0 što pokazuje da je i on u odličnoj formi, a po rasporedu će se susret odigrati u srijedu.