Marin izbacio izravnog konkurenta za završni Masters u Londonu.

Marin Čilić izborio Masters u Londonu!

Marin Ćilić_David Goffin foto: Croatian tennis

Marin Čilić nastavlja oduševljavati! U osmini finala svladao je Davida Goffina, izravnog konkurenta za turnir najbolje osmorice u Londonu. Pobijedio je s 2:0 u setovima u meču koji je bio sve samo ne dosadan. Pobjedom protiv Goffina Čilić je siguran za odlazak na završni Masters u Londonu.

Prvi set je Marin dobio sa 6:3, ali nije bilo baš tako lako kako rezultat sugerira. Naime, u prvom setu su obojica ukupno pet puta gubili početni servis (Goffin triput, Marin dvaput). Prvi ’break’ osvaja Marin u 2. gemu, zatim na njegov servis Goffin smanjuje na 2:1 da bi potom ponovo Marin oduzeo Belgijcu servis za 3:1. Sljedeća dva gema obojica osvajaju na svojim servisima. U 7. gemu Marin gubi servis i dozvoljava Goffinu da se približi na 4:3. Već u sljedećem gemu Marin vraća prednost na svoju stranu tako što opet oduzima servis Belgijcu. U 9. gemu Marin uz manje poteškoće privodi set kraju i osvaja ga sa 6:3.

Ako je prvi set bio drama, što tek reći za sljedeći. Do 8. gema obojica su držala svoje servise da bi potom Goffin oduzeo servis Marinu, poveo 5:3 i došao u priliku da servira za treći set. Međutim, Marin lagano oduzima servis i smanjuje na 5:4 te u sljedećem gemu, na svom servisu, poravnava na 5:5. Na koncu dolazimo do ’tie-breaka’ u kojem je naš Marin imao čak šest meč lopti. Vodio je 6:3 i imao dva servisa za pobjedu. Goffin osvaja oba poena i sljedeći na svom servisu te poravnava na 6:6. Sljedeći poen osvaja Marin i ponovo dolazi do meč lopte. Goffin se ne predaje i opet izjednačava na 7:7. Sljedeći poen osvaja Međugorac da bi potom Goffin osvojio dva poena zaredom na svom servisu i došao do prve set lopte. Marin se uspijeva izvući te osvaja oba poena na svojem servisu za 10:9 i odmah na sljedećem servisu Goffina osvaja jedanaesti poen i osigurava si put za London.

U četvrtfinalu Marin čeka boljeg iz dvoboja između prvog reketa svijeta Novaka Đokovića i Grigora Dimitrova.