Marin Čilić nadvisio 116. tenisača svijeta

Čilić je nadjačao domaćeg tenisača Matthiasa Bachingera u dva seta.

Marin Čilić/Foto: commons.wikimedia.org - Carine06

Marin Čilić uspješno je otvorio sezonu na travi pobjedom u drugom kolu ATP turnira u Stuttgartu pobjedom nad njemačkim tenisačem Matthiasom Bachingerom rezultatom 7:6 (2), 6:3.

Čilić je 116. tenisača svijeta svladao teže nego što sam rezultat sugerira. Naime, u prvom setu je deveti reket svijeta bio suočen sa servisom za set pri rezultatu 6:5, no uspješno oduzima servis Nijemcu i odnosi prvi set u 13. igri rezultatom 7:2.

Drugi set je u potpunosti išao na mlin hrvatskog tenisača u kojemu je rani break prednosti uspješno održao do kraja seta i prve pobjede na travi u novoj sezoni. Visokih 87 posto osvojenih poena na prvom servisu i 11 as servisa bili su prevaga u pobjedi Međugorca.

Marinov sljedeći protivnik u četvrtfinalu koje će biti odigrano u petak biti će još jedan domaći tenisač, Mischa Zverev.