Marin Čilić osigurao drugi tjedan Wimbledona!

Marin Čilić (9) vs John Isner (17) (SAD): 7:6(4), 6:7(6), 6:4, 6:7(4), 12:10.

Nakon maratonska dva dana, odnosno četiri sata i 33 minute dvoboja na terenu broj 1 Marin Čilić svladao je Amerikanca Johna Isnera u pet dugih setova.

Nakon drugog kola i meča protiv Ricardasa Berankisa, Čiliću je protiv Isnera ponovno trebalo pet setova za pobjedu, ali i dva dana borbe u kojima je iskoristio petu meč loptu protiv 17. nositelja turnira.

Petu pobjedu u petom susretu protiv Isnera Čilić je ostvario teže i kasnije od očekivanog jer je propustio puno prilika u drugom i četvrtom setu kada je gubio setove u tie-breaku.

Prvi i treći set na stranu Međugorca su otišli bez prevelikog stresa. U 13. igri prvog seta rano je deveti tenisač svijeta odveo stvari u svoje ruke, dok je jedan oduzeti servis u trećem setu bio dovoljan za vodstvo 2:1.

Ipak, ušlo se u peti set kojega je Marin ponovno maestralno otvorio breakom kod rezultata 1:0 potvrdivši ga servisom za 3:0, no u sljedećem servis gemu Isner vraća oduzeti servis.

Do prekida kod rezultata 10:10 zbog mraka Marin je već propustio jednu meč loptu te se ušlo u drugi dan igre s velikom neizvješnošću.

Svoj servis Marin je uspio zadržati iako je Isner imao 15:30, dok je u sljedećoj igri na servis Amerikanca Čilić propustio još tri meč prilike prije no što je Isner napravio dvostruku pogrešku na petoj prilici Međugorca za odlazak u četvrto kolo.

Marina američki tenisači nisu uspjeli pobijediti od 2008. godine u kojima je protiv njih upisao 22 pobjede. Valja naglasiti kako u dvobojima u kojima je Marin igrao pet setova ima 17 pobjeda u 23 susreta.

U osmini finala očekuje ga još jedan američki tenisač Denis Kudla, inače 105. tenisač svijeta koji većinom igra Challenger turnire. U četvrtfinalu vjerojatno ponovno čeka prvi tenisač svijeta Novak Đoković. Sutra je na Wimbledonu tradicionalno dan odmora.